Wydarzenia sportowe, kulturalne, ważne postacie czy rocznice. W najbliższych dniach, a także w przyszłym roku ukażą się kolekcje, które mogą zainteresować filatelistów. Każdy z nas może zaproponować także swój pomysł na znaczek.

Filateliści mogą liczyć w tym roku na nowość. Jak informuje Jacek Mrożewicz z Poczty Polskiej będzie nią znaczek umieszczony na folii samoprzylepnej. Już jutro (1 sierpnia) ukażą się okolicznościowe znaczki z okazji kolejnego Przystanku Woodstock.
Przyszły rok na pocztowych znaczkach upłynie pod znakiem polskiego i zagranicznego sportu. Na filatelistów czekają znaczki z okazji Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce czy Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Pojawią się także znaczki z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Jana Karskiego.


Plan emisji kartek pocztowych na przyszły rok zakłada publikacje z okazji 75.rocznicy wybuchu II wojny światowej czy na temat kolei wąskotorowych. Będą także kartki poświęcone zwierzętom w polskich ZOO i Szlaku Cysterskiego w Polsce.
W rozmowie z IAR Jacek Mrożewicz dodaje, że znaczki pocztowe skierowane do filatelistów drukowane są w nakładzie od 300 do 450 tysięcy sztuk. Kartki pocztowe drukowane są na mniejszą skalę. Ich nakład waha się od 30 do 40 tysięcy egzemplarzy.
Każdy z nas może również zaproponować swój wzór znaczka pocztowego. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Z końcem czerwca zakończono przyjmowanie wniosków na 2015 rok, ale wciąż można zgłaszać wzory na kolejne lata.