Po otrzymaniu zgody na przejęcie Multikina od UOKiK-u, Vue Entertainment planuje zamknięcie transakcji w ciągu kilku tygodni, poinformował "Rzeczpospolitą" założyciel i prezes Vue Timothy Richards.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zezwolił Vue na przejęcie Multikina od ITI w ub. tygodniu.

"Zamkniemy transakcję w ciągu kilku tygodni. (…) Zdecydowaliśmy się na nią z kilku powodów. M.in. dlatego, że jako menedżment Vue dobrze znamy tę firmy z czasów gdy UCI, dla którego pracowała część z nas, była partnerem ITI w joint venture prowadzącym Multikino" - powiedział Richards gazecie.

Z jego wypowiedzi wynika, że Vue nie planuje szybkich zmian we władzach polskiej spółki.

"Nasi właściciele mają głębokie kieszenie. Zamierzamy budować i przejmować kina. W Polsce będziemy się przyglądać zarówno jedno-, dwusalowym, jak i większym" - zapowiedział też Richards.

Umowa w sprawie przejęcia Multikina została zawarta w połowie maja br.

Brytyjska grupa Vue Entertainment to druga w Europie pod względem wielkości sieć kin.

Multikino otworzyło pierwszy multipleks w Polsce w Poznaniu w 1998 roku i jest obecnie drugim co do wielkości operatorem multipleksów w Polsce. Zarządza siecią 28 kin z 231 ekranami w 22 miastach w Polsce oraz 2 multipleksami z 15 ekranami w krajach nadbałtyckich. Od roku 2011 cała sieć kin Multikina oferuje widzom cyfrową jakość projekcji.