Wicepremier Jacek Rostowski: Sprzątam po Balcerowiczu

autor: Rafał Woś, Grzegorz Osiecki19.07.2013, 07:00; Aktualizacja: 19.07.2013, 11:17
Minister Finansów Jacek Rostowski

Minister Finansów Jacek Rostowskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Polska jest dziś na innym etapie rozwoju, niż była w latach 90. Jesteśmy już normalną dojrzałą demokracją. Z dojrzałym i mądrym elektoratem. I nie ma powodu, by stosować politykę szokowych reform – przekonuje wicepremier Jacek Rostowski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (72)

  • jura(2013-07-19 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Rostowski jest najtwardszym dowodem na niekompetencję Tuska.

    Odpowiedz
  • czarny(2013-07-19 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Po Vincencie bez PESELu, to chyba już nikt nie posprząta.

    Odpowiedz
  • Piotr(2013-07-19 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czytaj :" To czego nie udało się ukraść społeczeństwu przez Balcerowicza, kradnę teraz ja. Budujemy Państwo totalitarne, ustawiamy kolesi na stołki i ciągniemy z durnego społeczeństwa ile się da. Jak zaczną się burzyć, to panowie od PR coś wymyślą żeby im gęby zatkać. Aby się nachapać póki można "

    Odpowiedz
  • hmjegjket(2013-07-19 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy są winni, tylko nie oni: PIS bo rządził 2 lata, Balcerowicz, RPP bo stóp nie obniżała, kryzys europejski i Bóg wie ci jeszcze. Mam nadzieję, że o winie tych panów będzie orzekał Trybunał Stanu.
    A jeśli chodzi o elektorat, to nie jest ani mądry, ani świadomy, dlatego tak łatwo nim manipulować i dlatego bez większych konsekwencji można składać obietnice, a później ich bezczelnie nie dotrzymywać. Jednak ten elektorat powoli "mądrzeje", niestety nie poprzez rozum, tylko portfel. Jeśli sytuacja gospodarcza w Kraju uległaby znaczącej poprawie, słupki dla PO powróciłyby do starych, wysokich poziomów. A to o czymś świadczy.

    Odpowiedz
  • Podpaska z jednego okienka(2013-07-19 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że nie stać ich na przyszłość...

    Odpowiedz
  • Rostowski jest tylko kasjerem(2013-07-19 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    CAŁĄ ROZPIERDUCHĘ ROBIĄ POLITYCY - TO ONI NISZCZĄ KRAJ NIE ROSTOWSKI;
    - budżet państwa traktują jak swój worek szczęśliwości bez dna,
    - kupują sobie głosy, rozdając przywileje,
    - przyklepują KONKORDAT, żeby czarni ich chwalili z ambon, biorą udział w kazaniach nie umiejąc się przeżegnać itd.
    IM WIĘCEJ HUMANISTÓW W POLITYCE /ludzi bez pojęcia o gospodarce/, TYM WIĘKSZA HUŚTAWKA OD ŚCIANY DO ŚCIANY - NAJWIĘKSZY BEZKRYTYCZNY SZKODNIK TO BALCEROWICZ /człowiek bez autorefleksji/, DLA KTÓREGO SPOŁECZEŃSTWO TO BEZMYŚLNA, CZARNA MASA.

    Odpowiedz
  • RYSZARD(2013-07-19 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    JEDEN I DRUGI DZIAŁAJĄ JAK NISZCZARKI ...

    Odpowiedz
  • kokous(2013-07-19 09:31) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy jego sprzatna stryczek czeka.

    Odpowiedz
  • DoktorPsychiatra(2013-07-19 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ten człowiek bredzi, zalecam kaftan oraz izolatkę.

    Kto o zdrowych zmysłach w gospodarce 21 wieku opiera się o założenia ekonomiczne sprzed 100 lat? To nie są przecież jakieś niezmienne prawa. Cały problem z kryzysem polega na tym, ze u władzy są dinozaury, które nie rozumieją praw rządzących współczesną gospodarką, a im bardziej im nie wychodzi tym bardziej odwołują się do przestarzałych koncepcji oraz swoich podręczników, o których tak chętnie wspominają, i opowiadają rzeczy, które czynią ich infantylnymi. Smutne i przygnębiające :\

    Nawiasem mówiąc, nazywanie suwerenności monetarnej Polski "jakąś szarą strefą"?

    Odpowiedz
  • Adam(2013-07-19 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    W kwestii systemu emerytalnego, jak zrozumiałem - oby to była prawda - to Rostowski nie kwestionuje potrzeby filara KAPITAŁOWEGO, obok pierwszego, particypacyjnego. Spór jest tylko czy filar kapitałowy ma byc prywatny (i na tym zarabiać), czy publiczny (zarządzany przez urzedników). I tu jest pies pogrzebany. Bo za kilka-, kilkanaście lat jakis Minister Finansow, który bedzie miał jakąś wielką dziurę do zaklejenia, powie, że ten pomysł Rostowskiego był niedobry i że on musi "posprzątać po Rostowskim" i zlikwiduje zapisy ustawowe dotyczące zobowiązań ZUS wobec emerytów z tytułu zgromadzobnego kapitału. Bedzie to tym bardziej możliwe, że faktycznie żadnego kapitału ZUS nie zgromadzi bo wszystko na bieżąco będzie wydawać na emerytury. Zatem ten przyszły Minister Finansow powie "oszukali Was w 2013 roku. Ja tylko stwierdzam fakt - nie ma żadnych pieniędzy w ZUS zgromadzonych przez emerytow". I tyle. A tym poszkodowanym emerytem będę ja i to mnie najbardziej boli.

    Odpowiedz
  • Piotr. T.(2013-07-19 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    Profesorze, z całym szcunkiem jest Pan strasznym megalomanem. Pan sprzata po profesorze Balcerowiczu? Pan mu do piet nie dorasta.

    Odpowiedz
  • zbychu(2013-07-19 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    nic się nie stało oto przecież chodzi ..traktują społeczeństwo jak debili!!!On sprząta po Balcerowiczu...hahaha , a budżet ?? nieszczęście dla nas to cały ten nie-rząd partaczy!!!

    Odpowiedz
  • sce-ptyk(2013-07-19 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Widać, że ci, którzy tak bardzo krytykują sytuację w Polsce trzymają się kurczowo klawiatury komputera i nie mają pojęcia, co się dzieje na świecie. Proponuję zrobić sobie wycieczkę na Węgry, gdzie zobaczycie mnóstwo niedokończonych, niszczejących inwestycji, pełne towarów luksusowe sklepy, w których nie ma kupujących, rozklekotane samochody i inne objawy "sukcesu" ekonomicznego ekipy, która jest wzorem dla PIS. Proszę pojechać i porozmawiać z mieszkańcami bogatej Holandii. Posłuchać, jak boją się obecnego kryzysu, jak wymieniają ilu ich znajomych utraciło ostatnio pracę. Zobaczyć, jak oszczędnie się żyje w takim kraju. Można polecieć do Egiptu czy Maroko, aby zobaczyć prawdziwą biedę. Można polecieć do Kanady i zobaczyć ich problemy z narkomanią. Można ...
    I co ciekawe i budujące, wszędzie tam można spotkać wielu naszych rodaków, którzy nie narzekają, ale pracują lub zwiedzają!
    Ja mam to szczęście, że mogę jeździć. I pomimo, że wiele rzeczy mi się w naszym kraju nie podoba, to stwierdzam, że w porównaniu z innymi nacjami, stale widać u nas progres, widać jak zmniejszają się różnice pomiędzy Polską a bogatymi krajami, a powiększają na naszą korzyść w porównaniu z biedniejszymi. I chociaż działania rządu (wg mnie mamy zdecydowanie zbyt wielu bezmyślnych urzędasów, którzy nie maja pojęcia o prowadzeniu biznesu) powodują coraz większe szkody w mojej firmie, to aż sam się sobie dziwię, ale trafiają do mnie słowa p. Rostowskiego. Warto pamiętać, że lepsze jest wrogiem dobrego...

    Odpowiedz
  • hej(2013-07-19 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    watpie czy Roztowski wie co to jest szczotka i scierka ha ha ha

    Odpowiedz
  • niestety(2013-07-19 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Rostowski, co racja to racja, do sprzątania się Pan tylko nadaje...

    Odpowiedz
  • Zorrro(2013-07-19 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Rostowski - zakłamany typek - niech powie jakie wytyczne dostała na ostatnim spotkaniu masonów z Bilderberga - czy już jest wyrok na Polskę - likwidacja przez gigantyczny wzrost zadłużania???
    Pierwszy próg ostrożnościowy już zawieszony - dług publiczny przekroczył 1 bilion...
    Wszystko dlatego, że, światowa waluta już czeka...

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-07-19 10:54) Zgłoś naruszenie 00

    Stary,arogancki satyr! Balcerowiczowi to ty możesz buty czyścić!Okradłeś mnie na waloryzacji kwotowej i niedługo wyskoczysz z tego Sejmu...

    Odpowiedz
  • 67 Oszukany(2013-07-19 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tak będzie

    Odpowiedz
  • EWA(2013-07-19 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowny Panie Rostowski, uczestniku spotkania Grupy Bilderberg!
    1, W Polsce ktoś taki, jak Pan, nigdy nie powinien sprawować funkcji ministra finansów.
    2. Euro nie jest żadną walutą, bo nikt i nic za nią nie stoi. W strefie euro jest ustalana jednakowa cena pieniądza - zgadnijmy - w czyim interesie? Niemiec?? Francji??? kto najlepiej na tym wychodzi? Dlaczego chce Pan pogrążyć gospodarkę Polski do szczętu? Kto Panu kazał???
    3. Jakie reformy wprowadził rząd Tuska "powolutku"??? Gdzie likwidacja KRUS, szkodliwych przywilejów emerytalnych??? Gdzie podatek dochodowy dla rolników?

    PO musi być odsunięta od władzy i to jak najprędzej. Czasowo mogą porządzić inni, ale w krótkiej perspektywie CAŁA obecna klasa polityczna powinna być pozbawiona praw wyborczych (czynnych i biernych) przez co najmniej 20 lat.Powód? "Sukcesy" w reformowaniu gospoadrki.

    Odpowiedz
  • Ręce opadają(2013-07-19 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    " ...są inne propozycje, których całkowicie nie odrzuciliśmy, jak np. pełna likwidacja OFE czy ich tzw. wygaszenie. "---Jacek Rostowski

    Odpowiedz