Grupa Kapitałowa Tele-Polska Holding (TPH) prognozuje, że do 2015 r. jej zysk netto wzrośnie do 11,5 mln zł wobec 5,2 mln zł w 2012 r., podała spółka w komunikacie. Przychody grupy wzrosną w tym okresie do 257,8 mln zł (210,8 mln zł w 2012 r.), przede wszystkim dzięki rozwojowi detalicznego segmentu usług głosowych oraz nowym usługom m.in. z zakresu przetwarzania i przechowywania danych, których uruchomienie ma być współfinansowane ze środków pozyskanych z planowanej emisji akcji.

"Tele-Polska Holding jest najszybciej rozwijającym się polskim telekomem i w kolejnych latach nie zamierzamy oddawać palmy pierwszeństwa. Mamy efektywny model biznesowy, niezbędne kompetencje i doświadczenie by dalej dynamicznie rozwijać się na wymagającym rynku. Dzięki środkom z emisji akcji, które spodziewamy się pozyskać, będziemy mogli poszerzyć paletę oferowanych przez nas usług i zintensyfikować ekspansję (...) - powiedział wiceprezes TPH Marek Montoya, cytowany w komunikacie.

W 2013 r. TPH, zgodnie z prognozą zarządu, zaksięguje 202,1 mln zł przychodów, wypracowując 13,6 mln zł EBITDA oraz 7,2 mln zł zysku netto, podano także.

Grupa Tele-Polska Holding notowana jest na NewConnect. W 2013 r. spółka planuje przeprowadzić publiczną ofertę akcji i przenieść się na rynek główny GPW. Spółka liczy na pozyskanie z emisji akcji około 20 mln zł.

Reklama

"Środki z planowanej emisji akcji zamierzamy przeznaczyć między innymi na budowę data center, rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej oraz akwizycję nowych klientów. Planowane inwestycje już w 2015 r. będą w znaczący sposób wspierać wyniki Grupy, tworząc fundamenty pod dalszy dynamiczny rozwój" - wyjaśnił Montoya.

W skład Grupy Kapitałowej Tele-Polska Holding wchodzi pięć firm (e-Telko Sp. z o.o., Teltraffic Sp. z o.o.. DiD Sp. z o.o., TelePolska Sp. z o.o., Mail-box Sp. z o.o.), świadczących pełen zakres usług telekomunikacyjnych klientom indywidualnym, biznesowym, instytucjom publicznym oraz operatorom telekomunikacyjnym.