Lotos Serwis i Gdańska Stocznia Remontowa (GSR) podpisały list intencyjny w sprawie wspólnego modernizowania platform off-shore, podał Lotos w komunikacie. Współpraca zacznie się od przebudowy platformy morskiej na pływającą rafinerię ropy naftowej.

"Oznacza to wejście na nowy dla nas rynek, dający ogromne możliwości rozwoju i wykorzystania naszych kompetencji. Gdańska Stocznia Remontowa poszukiwała partnera w celu stworzenia swoistego ośrodka modernizacji platform off-shore. Oni znają się na elementach pływających, ale potrzebowali specjalistów od linii technologicznych do rafinacji ropy. I znaleźli go w naszej spółce" - powiedział prezes Lotos Serwisu Leszek Dylik, cytowany w komunikacie.

Pierwszą realizacją będzie przebudowa platformy FPF-1 o masie 17 tys. ton na pływającą rafinerię, która będzie eksploatowana na Morzu Północnym. Wspólne prace GSR i Lotos Serwisu nad przebudową platformy powinny zakończyć się na przełomie 2013 i 2014 r.

"(...) jako czołowa stocznia remontowa w Europie poszukujemy najlepszych i najbardziej kompetentnych partnerów, stąd intencja współdziałania właśnie z Lotos Serwisem. Prace dla sektora naftowego to ścieżka rozwoju, którą kroczymy już od kilku lat i zamierzamy to kontynuować. Zatem i kooperacja z Lotos Serwisem ma wieloletnią perspektywę" - powiedział prezes GSR Jarosław Flont, cytowany w komunikacie.

Lotos Serwis to spółka Grupy Kapitałowej Lotos powstała w 2003 roku. Działa w branżach: mechanicznej, elektrycznej oraz automatyki i systemów sterowania. Realizuje usługi z zakresu utrzymania ruchu, obsługi urządzeń i instalacji, wykonawstwa remontów oraz diagnostyczno-pomiarowe.

Grupa Kapitałowa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.