Do tegorocznego programu dobrowolnych odejść zgłosiło się 1,33 tys. pracowników Telekomunikacji Polskiej (TPSA). Do końca 2016 roku zatrudnienie w grupie ma zejść do 15-16 tys. pracowników z 22 tys. obecnie, poinformował prezes spółki Maciej Witucki.

"Prowadzimy rozmowy ze związkami. Sądzę, że 15-16 tys. pracowników za trzy lata to rozsądny poziom, który zagwarantuje jakość i zarządzanie siecią stacjonarną" - powiedział Witucki podczas konferencji prasowej.

Na koniec I kw. 2013 roku grupa zatrudniała 22,11 tys. osób. W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odeszło niemal 300 pracowników. Wcześniej spółka wskazywała, że tegoroczne zwolnienia obejmują 1,7 tys. pracowników.

Tymczasem TPSA chce zmniejszyć zatrudnienie docelowo do 15-16 tys. osób dzięki trzem kolejnym programom dobrowolnych odejść.

TPSA i zależny od niej PTK Centertel są wiodącymi dostawcami usług telekomunikacyjnych w Polsce pod marką Orange. TPSA dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). PTK Centertel świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.