Kolejny kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Rozrywka będzie dostępny w niektórych sieciach kablowych od 15 kwietnia - poinformowało PAP w środę Centrum Informacji TVP. Sygnał TVP Rozrywka ma dotrzeć w kwietniu do ponad 500 tys. odbiorców.

TVP Rozrywka to dziewiąty kanał tematyczny TVP, nie licząc emitowanego w internecie TVP Parlament. Program nowego kanału będzie emitowany 7 dni w tygodniu, od godz. 6 do godz. 2.

W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale.

Kanał TVP Rozrywka będzie dostępny w sieciach kablowych. Jak poinformowało Centrum Informacji TVP - według deklaracji operatorów jeszcze w kwietniu włączą go Vectra, Toya i Petrus (w pakietach cyfrowych oraz w niektórych analogowych). Trwają też rozmowy z innymi operatorami kablowymi, w tym z UPC.Łącznie w kwietniu sygnał TVP Rozrywka dotrze do ponad 500 tys. odbiorców.

Reklama

Pozostali operatorzy włączą kanał prawdopodobnie w maju i wtedy dostęp do TVP Rozrywka otrzyma dodatkowo milion abonentów sieci kablowych. Równolegle prowadzone są rozmowy z platformą nc+, która także ma wzbogacić swoją ofertę o kanał TVP Rozrywka.

Nowy kanał emitowany będzie w tzw. trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX 3.