W związku z czterema konkursami ogłoszonymi 27 grudnia 2012 roku, dotyczącymi możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym, do KRRiT wpłynęło 16 wniosków.

Przewodniczący KRRiT podał do publicznej wiadomości listy wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w multipleksie pierwszym 4 programów telewizyjnych.

W postępowaniu o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym filmowym uczestniczy 4 wnioskodawców : Polsat, Stopklatka, Mediasat, TV Film.

W postępowaniu o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym dla dzieci w wieku 4 – 12 lat oraz ich rodziców i wychowawców uczestniczy 2 wnioskodawców: TVP i Polsat.

W postępowaniu o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym społeczno-religijnym uczestniczy 2 wnioskodawców: Fundacja Lux Veritatis i Wieczorna.pl.

W postępowaniu o udzielenie koncesji na program telewizyjny o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-poznawczym uczestniczy 8 wnioskodawców: Apella, TVS, 4 fun Media, TV Spektrum, Media Works, Edusat, TVR, Discovery.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty za kilka miesięcy, a nowe stacje na pierwszym multipleksie pojawią się najpóźniej do 28 kwietnia 2014 roku.

oprac. T.J.