Jak wygląda mapa Polski z dostępem do internetu? Wielka biała plama z nielicznymi wyspami

autor: Sylwia Czubkowska12.03.2013, 06:56; Aktualizacja: 12.03.2013, 11:41
Penetracja internetowa w województwach

Penetracja internetowa w województwachźródło: DGP

Wielka biała plama – tak wygląda mapa Polski, jeśli nanieść na nią miejscowości, w których więcej niż 30 proc. mieszkańców ma dostęp do szybkiego, szerokopasmowego internetu. Jesteśmy bez szans, by spełnić do końca roku unijny wymóg dostępu każdego obywatela do internetu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • CBA(2013-03-12 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni Państwo, jeżeli przedstawiona mapa jest częścią oficjalnego raportu, to nadaje się to do CBA. Jeżeli instytucja państwowa pokazuje liczbę linii w przeliczeniu na mieszkańca to jest to młyn na wodę dostawców internetowych, którzy będą wołać na alarm, że trzeba budować, budować, budować! W przypadku mojej rodziny odpowiednia liczba to 25%, bo na jedną linię szerokopasmową przypadają 4 osoby, ale to oznacza, że każda z nich ma dostęp do internetu szerokopasmowgo! Ktoś znowu zgarnął naszą kasę za "Profesjonalną Analizę", a później za naszą kasę przygotouje SIWZy dla zaprzyjaźnionych firm, które za naszą kasę zbudują niepotrzebne łącza internetowe dla miast i wsi.

    Odpowiedz
  • J.wT. Kresy zach.(2013-03-12 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    ... no cóż - jedyny namacalny efekt cyfryacji spoleczeństwa, jak do tej pory, to tablet na mównicy sejmowej!
    Inne instytucje wyspecjalizowane w tej sprawie (i to mocno!) robią dużo, aż za dużo - tylko nie wiadomo czego.

    Odpowiedz
  • marcin(2013-03-12 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle Wschód. Kiedyś byłem w Łomży (rok temu) - no i tam dostęp do szerokopasmowego internetu był, tyle tylko, że w reklamie... Smutne.

    Odpowiedz
  • jurasN(2013-03-12 12:13) Zgłoś naruszenie 10

    3: marcin z IP: 46.113.212.* (2013-03-12 11:32) "Jak zwykle Wschód."

    Ale teraz się poprawi! Jarek pokazał tablet, ruszy się!

    Odpowiedz
  • grey(2013-03-12 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Naprawdę są województwa gdzie 1/5 abonentów ma 30 Mb/s?
    Czyli jak mam 6 Mb to jestem cyfrowo wykluczony??
    ]hmm...
    Jakoś nie wierzę w te badania.

    Odpowiedz
  • Bolo i lolo(2013-03-12 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie mam dostępu do netu i co? I żyję.

    Odpowiedz
  • Zadowolony(2013-03-13 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jak ma nie być problemu z internetem jeżeli Tepsa w21 wieku robi sieć tak słabą że tylko kilkanaście domów można podłączyć 512 .Nie dziwię się że ludzie uciekają z tego dziadostwa dużo wody upłynie żeby odzyskać zaufanie pozdrawiam Zadowolony

    Odpowiedz
  • ciewkawy(2013-06-02 01:18) Zgłoś naruszenie 00

    niestety to warszawka decyduje gdzie idą (są marnowane pieniądze)

    Odpowiedz
  • selftractor@gmail.com(2013-08-12 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Większym problemem jest wykluczenie społeczne spowodowane przez wysokość płac jak i inne czynniki związane z pracą w tym małym bałaganie nad Wisłą. Jak dookoła unosi się smród gnojówki, to ciężko myśleć o superszybkich łączach. Będzie popyt to i łącza szybko się znajdą. Już teraz światłowody montują w kanałach/kanalizacjach, więc jaki to problem??

    Odpowiedz