LTE: Play oraz T-Mobile zagrożą Plusowi

autor: Michał Fura14.02.2013, 06:59; Aktualizacja: 23.07.2013, 13:20
Play i T-Mobile rzucą rękawice Polkomtelowi i Cyfrowemu Polsatowi, które jako jedyne dysponują na razie technologią LTE

Play i T-Mobile rzucą rękawice Polkomtelowi i Cyfrowemu Polsatowi, które jako jedyne dysponują na razie technologią LTEźródło: ShutterStock

W drugiej połowie roku zaostrzy się konkurencja na rynku szybkiego mobilnego internetu w technologii LTE. Usługi w tej technologii zaoferują Play i T-Mobile, które wczoraj wygrały przetarg UKE na potrzebne do tego częstotliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Michał(2013-02-14 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    3 mln nadajników? 3000 tyś. = 3 mln. Nadajnik w każdym gospodarstwie domowym w mieście! Yeah! ^^

    Odpowiedz
  • Lulobolo(2013-02-14 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw niech Play poprawi jakość zasięgu bo na tym polu są jeszcze w lesie

    Odpowiedz
  • Zadowolony abonent(2013-02-14 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę że każdy abonent sieci komórkowej także powinien wczoraj otworzyć szampana. Za pół roku LTE stanie się w Polsce standardem a firmy oferujące tylko internet stacjonarny zanotują w ciągu dnia taki sam spadek, jak zanotowała TPSA. Myślę że konkurencja dla PLUSa w postaci PLAY i T-Mobile zaowocują spadkiem cen internetu LTE oraz stałą opłatą, niezależną od pobranych MB. Za kwotę 70 zł internet 150 Mb/s bez ograniczeń w pobieraniu...
    Konkurencja w przypadku rynku komórkowego jest dobrodziejstwem. Pomyśleć że gdyby na rynku nie pojawił się PLAY, do dzisiaj płacili byśmy 79 groszy za minutę połączenia. PLAY przełamał ten monopol, za co do stycznia 2013 inni operatorzy stosowali nieuczciwe praktyki, stosując wyższą stawkę dla swoich abonentów którzy chcą zadzwonić do PLAY.
    Szkoda że ORANGE nie otrzymało nic, bo powstałaby jeszcze większa konkurencja z korzyścią dla klienta...

    Odpowiedz
  • wjw(2013-02-14 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    No chyba, że się po cichu dogadają ...

    Odpowiedz
  • Kronos(2013-02-14 13:45) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3: To play kazal sobie placic ok. 50gr/min polaczenia przychodzacego z innej sieci (za zgoda UOKIK) wiec sprawca drogich polaczen do play jest sam play. Zreszta dobrze na tym zarobil bo wielu abonentow do nich przeszlo wlasnie zeby nie placic 79gr/min.

    Odpowiedz
  • antypomarańcza(2013-02-15 06:21) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że Orange nic nie dostała, powinni ten syf usunąć z rynku...

    Odpowiedz