Złota zasada operatorów: złowić klienta i sprawić, by płacił jeszcze więcej

autor: Michał Fura31.01.2013, 07:03; Aktualizacja: 31.01.2013, 11:25
Rynek komórkowy w 2012 r.

Rynek komórkowy w 2012 r.źródło: DGP

Ceny usług sieci telefonicznych niby spadają, ale często płacimy za nie więcej. To dlatego, że operatorzy wprowadzają opłaty za usługi, które były darmowe. Muszą sobie odbić za promocje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • andrzej(2013-02-13 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    ckopano te i wiele innycho tu komentowac-sama prawda w imieniu prawa jestesmy naciagani,skad te promocje skad reklamy i pensje,z pieniedzy glupoli.na zachodzie wykopano tych i innych nciagaczy,to ciagna na wschod do ciemnych ludow.jako zgredzik zakupilem na wyjezdzie do miejc ''swietych''patelnie elektryczna za duza sume.teraz sa w auchuan po 50pln.co tu komentowac.

    Odpowiedz
  • lkjhg(2013-01-31 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko na kartę. Wiem za co płacę i ile wydzwoniłam. Na abonamencie zawsze zrobią Cie w h...a

    Odpowiedz
  • stanislaw(2013-01-31 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    czy doladowanie za 50 zl jest zlikwidowane do oredz bo taka informace podal mi operator

    Odpowiedz
  • J.wT. Kresy Zach.(2013-02-01 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    Sporo komentarzy - ale zbyt mało konkretów , ... a może tak prezyzyjniej o tych odkrytych przez Was sztuczkach konkretnych operatorów.
    Faktem jest, że wszystkie namowy operatorów (mam doświadczenie z T-Mobile i Orange) to tylko prezentowana jest "marchewka" bez kija. Kij tkwie w umowach napisanych niby po polsku - ale czyta się je nie po polsku tylko w jakimś żargonie mającym jedynie większą styczność z naszym językiem. Później otrzymujemy faktury!

    Odpowiedz
  • Ja(2013-01-31 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Uwaga na wyłączanie i włączanie usług w T-Mobile ...
    Wszystko trzeba robić i mieć na piśmie, bo ich przedstawiciele nie wykonują uzgodnionych telefonicznie zleceń i mają to w d... a reklamacje w T-mobile nie są uwzględniane

    Odpowiedz
  • nunulek(2013-01-31 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    A propo złodziejskich SMS-ów.Poszedłem do autoryzowanego punktu i kazałem zablokować tzw. płatne SMS-y.Przestała mi znikać kasa.

    Odpowiedz
  • nunulek(2013-01-31 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Taniej wychodzi uzbierać na lepszy fon,niż płacić haracz przez 2-3 lata.Wykupuję w Orange za 10 zeta , 1000 minut na 2 tygodnie inie jestem wstanie tego przegadać.

    Odpowiedz
  • Znikające złotówki(2013-01-31 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    W telefonach na kartę, należy uważac na sms-y, przychodzi sms od operatora, że dana usługa bedzie jeszcze aktywna jeszcze przez tydzień i bach 3 lub 5 złotych znika z konta, a najlepsze jest to, że nie wiadomo o jaką usługę chodzi, koniecznie należy to reklamować jak reklamacje nic nie dają skargi fo UKE bo inaczej zjedzą klienta ...

    Odpowiedz
  • Renia(2013-01-31 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    W czasie, gdy była jeszcze Era, ukradli mi z karty przeszło 30 zł za kure...kie smsy. Wystarczyło tylko zobaczyć kto przysłał smsa i już kradli pieniądze. W salonie dali mi adres www i sama musiałam tam reklamować i oświadczać, że nie życzę sobie takich wiadomości. Pomogło, ale kasy nie oddali. A telefon mam od początku na kartę.

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2013-01-31 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    do 15 -Pamiętasz powiedzenie--"Złotą zasadę " bacy _ -" barany się strzyże nie zarzyna Panocku "

    Odpowiedz
  • cd(2013-01-31 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż natworzono pseudokontrolnych urzędów dla obsadzenia ich swoimi -kolesiami partyjnymi -natomiast niczego nie kontrolują i nie wypełniają swoich obowiązków. To skandaliczne samowolne przedłużanie umów, nalicznie bezrawnych i nieuzasadnionych horrendalnych kar a przedewszystkim nie wywiązywanie się z obowiazków umownych.

    Odpowiedz
  • Pytanie(2013-01-31 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie jest ten cały UOKiK ???

    Odpowiedz
  • Szarak(2013-01-31 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Mimo wielu mankamentów, komuna była o wiele uczciwsza!

    Odpowiedz
  • Wykiwany(2013-01-31 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Polska oszustwem stoi! W Netii miało być taniej niż w Orange, g..no prawda!

    Odpowiedz
  • fkicha(2013-02-24 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    witam, niestety pokutuje prawda czytać umowy ze zrozuminiem, bo na tych drobnych, napisanych drobnym maczkiem Zarabiają telekomy.
    nie da się już żyć bez "smyczy" w postaci telefonu ale trzeba zachować trochę rozsądku i umiaru.
    Telekomy tworząc umowę torzą ją na swoje potrzeby i dlatego tak jak one trzeba zakładać warianty pesymistyczne i najgorsze z możliwych, dlatego żeby nie było przykrych niespodzianek.

    Odpowiedz
  • box(2013-01-31 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Plus i Orange to najwięksi oszuści w tej branży,ja przeszedłem do Play i jestem zadowolony.moim zdaniem to by się przydał jeszcze jeden operator.Amen.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-01-31 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Telekomy zachowują się identycznie jak pozostali duzi uczestnicy globalnej gry pn. Świat XXI wieku. Hołdują zmodyfikowanej zasadzie 3xS (w wersji prześmiewczej) Skombinuj, Skubnij i Spie... (inger. autocenz.). To wdrożenie tych zasad w połączeniu z nowoczesną teleinformatyką doprowadziło do stanu, w którym nie ma giełd, a są szulernie, nie ma kupców, a są spekulanci, nie ma klientów, a są "idioci do wystrugania na dudka"... Przykre to, ale tych idiotów (czyli Nas) jest coraz więcej, a ci co manipujują są coraz lepszymi profesjonalistami. Mają coraz więcej sukcesów, bo po ich stronie - często - stoi głupie prawo, które dążąc do uregulowania wszystkiego pozostawia dziury, które da się łatwo wykorzystać. "Hitem" (moim zdaniem dla UOKIK) ostatnich miesiecy wspomnianego ORANGE jest nie manipulowanie kosztami rozmów, ale bylejakością ich łączy oraz np. telefoniczne ubezpieczanie leciwych klientów od następstw nieszczęśliwych wypadków (polisa PZU), w której wyłączono wszystkie sytuacje, które zdarzają się 80 letnim babcim i dziadkom...

    Odpowiedz
  • wiktor(2013-01-31 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko karta,i wiedza co za ile i tak od lat i wydaje tyle ile muszę.

    Odpowiedz
  • MONIKA27(2013-01-31 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    Od 10 lat mam umowę z jedną z sieci w marcu mija termin i rezygnuję! kupuję sobie kartę. Mam dość opłacania abonamentu po miesiącu telefon się psuje, oczywiście w serwisie mówi zalany mamy zdjęcia! Śpiewka znana od lat. Od tego roku wychodzę z załozenia ktoś dzwoni! NIEODDZWANIAM ZECHCE ZADZWONI JESZCZE RAZ.
    DOSTAJE WYPŁATĘ 3 TYS. A 2 TYS. WYDAJĘ NA TAKIE DUPERELE RATY CYFRÓWKI ABONAMENTY INTERENT MÓWIĘ DOŚĆ

    wszystko drożeje leci w górę łeb na szyje, tylko wypłaty zamrożone!!!

    Odpowiedz
  • miki(2013-01-31 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Od lat mam abonament w Plusie /moja rodzina również-4 telefony/, regularnie o czasie płacę rachunki, czasem zdarzały się jakieś awarie- nie było możliwości rozmów kilkadziesiąt minut- kilka godzin ale w ostatnim czasie Plus pokazał swoje prawdziwe oblicze: od 20grudnia 12r do 2 stycznia cicho w sieci w całym Lublińcu, nawet do alarmowych nie można się było dodzwonić, w salonie wzruszanie ramionami "nic nam nie wiadomo" po kilkudziesięciu próbach dodzwoniłam się do biura obsługi żeby przez blisko godzinę słuchać kolędy a następnie dobrej rady konsultanta żeby uzbroić się w cierpliwość "zgłoszę pani problem" A problem był bo nie tylko abonenci plusa z Lublińca nie mogli się dodzwonić ale nikt też nie mógł się dodzwonić do nich. Reklamacja i co? Dużo bełkotu nibyintelektualno-profesjonalnego - w skrócie świadczymy usługi w ramach dostępnych możliwości technicznych, analiza nie wykazała problemu, Nawet raz nie pojawiło się takie zwykłe słowo "przepraszamy". Kupiłam startery do innej sieci i nie przedłużę umowy, choć znajomy prawnik twierdzi, że Plus dał powody do zerwania umowy. W czasie ciszy w telefonach trwał planowy remont stacji przekażnikowych czy czegoś tam.

    Odpowiedz