Polkomtel zakończył pierwszą fazę modernizacji sieci Plus, dzięki czemu dostęp do internetu w technologii LTE posiada już ponad 50% mieszkańców Polski, a w zasięgu HSPA/HSPA+ znajduje się przeszło 93% populacji naszego kraju, podała spółka w komunikacie.

"Rozpoczęta w październiku 2012 roku modernizacja sieci Plus zaowocowała wzrostem zasięgu usług mobilnego internetu LTE z poziomu 35% do 50%, a HSPA/HSPA+ z 87% do 93%. Oznacza to, że z najszybszej mobilnej technologii na świecie może korzystać już blisko 20 mln osób, zaś z usług HSPA/HSPA+ blisko 36 mln mieszkańców naszego kraju" - głosi komunikat.

Docelowo, do końca 2014 roku, w zasięgu LTE ma się znaleźć 66% mieszkańców Polski, w technologii HSPA/HSPA+ aż 99% populacji.

Za rozbudowę odpowiadają spółki NFI Midas oraz Polkomtel, który udostępnia swoją strukturę dla nowych stacji LTE i HSPA+.

Spółka podkreśla, że Plus jest jedynym polskim operatorem komórkowym oferującym ultraszybki dostęp do internetu LTE i wraz z Cyfrowym Polsatem znalazł się w gronie pionierów tej nowoczesnej technologii.