700 tys. polskich gospodarstw rolnych jest na skraju bankructwa

17.01.2013, 08:59; Aktualizacja: 17.01.2013, 09:18
Spis rolny pokazał tendencję polegającą na zmniejszaniu się liczby gospodarstw rolnych

Spis rolny pokazał tendencję polegającą na zmniejszaniu się liczby gospodarstw rolnychźródło: ShutterStock

Najbliższe kilka lat to czas, który zadecyduje o kształcie polskiego rolnictwa. Według wyników Powszechnego Spisu Rolnego z 2010 r. liczba gospodarstw rolnych wynosiła 2 mln 278 tysięcy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Newseria.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • vvv(2015-06-16 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu hobby zrobi się droższe, ten problem ma znacznie więcej osób niż tylko bawiący się w rolnictwo bo państwo im akurat do hobby dokłada.

    Odpowiedz
  • S_49(2015-06-16 06:45) Zgłoś naruszenie 00

    I po co było likwidować PGR-y?

    Odpowiedz
  • guru122(2015-06-15 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    Czas skończyc z fikcją tzw. "rolników" i tzw. "gospodarstw rolnych" czyli ludzi którzy mają 2-3 ha lub nawet mniej, płacą KRUS i zgrywają rolników, a i tak dorabiają pracą najemną. tacy ludzie to nie rolnicy! Powinni isć do normalnej pracy i płacic zus jak wszyscy. Rolnik to dla mnie ktoś kto ma min. 50-80ha i produkuje jakąś żywność, hoduje coś, bynajmnej nie na własne potrzeby!

    Odpowiedz
  • sniper00(2015-06-15 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    ...a wystarczyło by powrócić do spółdzielczości i można było by nie tylko przetrwać, ale i rozwijać się...

    Odpowiedz
  • rolnik bartek(2013-01-19 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    dopłaty unijne spowodowały wzrost cen ziemi ... niestety poziom cen gruntów jest zaporowy 10 tyś i więcej za VI klasę ziemi ... w takich warunkach nie ma co mówić o powiększaniu gospodarstw które dziś mają 5 do 15-20 ha tych rolników po prostu nie stać na kupno tej ziemi która dziś leży odłogiem a są brane do niej dopłaty ... tylko zmiana w kierunku dopłat do produkcji a nie do powierzchni poprawi sytuacje ... ale zamiast tego mamy wzrost płatności JPO- czyli dopłaty do zaoranego lub spryskanego randapem ugoru ...

    Odpowiedz
  • Polski rolnik 2ha - śmiech na sali.(2013-01-17 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Gospodarstwa "rodzinne" to wydmuszki - hula wiatr i rosną chwasty.
    Na Mazowszu widziałem kilka wsi, po 30-50 gospodarstw we wsi, takich ok. 5-6ha, to uprawiały rolę 3-4, reszta wiatr rozsiewa chwasty.
    Wynająć sprzęt do zasiewów i zbiorów, plus materiał siewny, nawozy, to skórka nie warta wyprawki - TYLKO GOSPODARSTWA WIELKOOBSZAROWE.

    Odpowiedz
  • rolnik(2013-01-17 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    PO-PSL doprowadzi polskie rolnictwo DO UPADKU. Zafundowali Polakom tanią, trującą żywnośc z UE ( SUPERMARKETY !!!), GMO - rząd się wyżywi , bo MYŚLĄ ŻE ICH BĘDZIE STAĆ NA ZDROWĄ ŻYWNOŚĆ- marzenie, bo GMO ZNISZCZY TAKĄ ŻYWNOŚĆ I oni i rodziny też to odczują np. pomidory z genami zwierzęcymi i będą ludzkie mutanty ???

    Odpowiedz
  • wieśniak(2013-01-17 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    A co na to "wielki obrońca"rolników PSL rządzi z PO i śmieje się?

    Odpowiedz