Podwyżki 2013: Co już jest droższe, a co dopiero będzie?

autor: Jarosław Krawędkowski11.01.2013, 12:22; Aktualizacja: 11.01.2013, 14:03
Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz.

Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz.źródło: ShutterStock

W nowym roku miały być podwyżki? No to są. Nasze przewidywania dotyczące szykujących się w 2013 r. podwyżek spełniają się szybciej niż oczekiwaliśmy. Najszybciej dotknęły podróżnych – korzystających z komunikacji miejskiej i pociągów. Powoli rusza lawina wyższych rachunków za wodę, ścieki, ogrzewanie, mimo niższych opłat za gaz. Samorządy wdrążają swoje listy podwyżek lokalnych – podatków i opłat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (35)

  • rencista(2013-02-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Za komuny , inaczej bylo.Coś podrożalo coś potanialo.Tak na wadze bylo. Dzisaj mamy kapitalizm; to jest tak-; to czlowiek czlowika wykorzystuje, na każdym kroku. Żarcie idzie w górę, zarobki śmiciowe. i, jak tu żyć w tej naszej ukichanej Polsce. Nie dziwie się, że mlodzii, w wieku produkcyjnym ludzie uciekają na lepsze warunki życiowe po, zagranice kraju A rząd patrzy z przymrużeniem oka. Jak dalej tak będzie, to Polska będzie wyludniona a, w końcu sprzedana. Tak urzędasy żądzą. .

    Odpowiedz
  • ola(2013-01-13 00:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ja już mma problem z połapaniem końca z końcem, do tego stopnia, że w getinie teraz byłam zmuszona pożyczkę wziąć. Licze na to, że sytuacja się poprawi i kolejna już nie bezie potrzebna, ale życie z dnia na dzięń fajne nie jest.

    Odpowiedz
  • republikanin(2013-01-14 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Tego filmu na pewno długo nie zobaczymy w powszechnie dostępnej, popularnej telewizji. To film zbyt niebezpieczny - ale nie tylko dla smoleńskich manipulatorów ze szczytów władzy i wielkich mediów. To film groźny dla tych, którzy zadowoleni są z milczenia większości, z odwracania wzroku od tragedii smoleńskiej milionów naszych rodaków. To materiał, który naprawdę może zbudzić obojętnych.

    Tak, wciąż jestem pod wrażeniem "Anatomii upadku", najnowszego filmu dokumentalnego Anity Gargas. Miałem możliwość obejrzeć go na pokazie prasowym zorganizowanym przez redakcję "Gazety Polskiej". I z serca państwu ten dokument rekomenduję. To produkcja tak ważna dla sprawy wyjaśnienia tragedii smoleńskiej, że każdy kto może 16 stycznia powinien kupić "Gazetę Polską" z dołączonym materiałem. A jeśli mamy w rodzinie czy wśród znajomych osoby, które wciąż wierzą w rządową wersję tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, to zaprośmy ich na pokaz. I obiecajmy, że jeżeli po pięciu minutach poproszą o wyłączenie filmu, to zrobimy to. Zapewniam - nie poproszą.

    W tym filmie prawie nie ma narratora. Czasem autorka mówi tylko, że jedziemy tu lub tam, rozmawiamy z tym czy innym. Ale żadnego komentarza, żadnej publicystyki. Przemawiają fakty, cytaty, dokumenty. Twarde, sprawdzone, weryfikowalne. Mówią świadkowie, najlepsi naukowcy, mówią przekonująco. Autorka nie stawia kropki nad i, zostawia widzom możliwość wyciągnięcia wniosków, ale są one jednoznaczne: na pokładzie tupolewa doszło do wybuchów.

    Odpowiedz
  • teral(2013-01-12 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    do " he..." niestety masz rację ale to planowa polityka wyniszczenia polaków- przez kogo to wiemy tylko jak powiesz to zaraz nazwą nas antysemitami

    Odpowiedz
  • ZIELARZ(2013-01-13 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli wszyscy lub większość Polaków straci poczucie własnej wartości to moim zdaniem Polska zniknie z mapy Europy, ponieważ długi rosną i pokolenia będą musiały je spłacać a z czego.

    Odpowiedz
  • X7(2013-01-12 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    " Tuski w POlewie biznesowej"

    Odpowiedz
  • ola(2013-01-12 23:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ja już ledwo koniec z końcem wiążę dlattego teraz w openie na rozmowę się umóiłam i mam nadzieję, zę podpowiedzą mi w co najlepiej zainwestować, zeby to sensowne było.

    Odpowiedz
  • KASIA TUSK PŁACZE(2013-01-13 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    KASIA TUSK żali się w Fakcie, że za szalik musiała dać 70 złotych.
    Emeryci dostali 51 złotych.
    Płaczcie nad Kasią Tusk, że tak musi tracić z pieniędzy podatników...
    I IDŹCIE GŁOSOWAĆ NA TUSKOJADA.
    Kasia Tusk znowu pójdzie na zakupy.

    Odpowiedz
  • alik(2013-01-13 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    no i po co tak plujecie, dam głowę uciąć że i tak chmara osób zagłosuje na tych PObratyńców ( wystarczy popatrzeć na sondaże jak Po jest górą) i jakie to cacy

    Odpowiedz
  • ZNIESMACZONY(2013-01-12 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH ŻYJE ,,TUSKOLANDIA".

    Odpowiedz
  • sbcd(2013-01-14 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    popieram wszystkie komentarze,ta władza jest chora, ale Tusku szusuje na nartach, przy poprzednich wyborach pisałem zagłosujcie nogami i nie idzcie na matola glosowac

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-01-13 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Jurek Owsiak ma rację, niech rząd jak najszybciej zezwoli na eutanazję emerytów, jawną, a nie jak teraz "za stary na leczenie", bo już wyzdychamy ,moje 900.-wystarczy na bezbolesną truciznę. NIENAWIDZĘ TEJ ZŁODZIEJOPOLANDII !!!

    Odpowiedz
  • mt(2013-01-13 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z 1. komentarzem ~benka w 100%. Tak właśnie popstępuje nasz rząd.

    Odpowiedz
  • ola(2013-01-14 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    przerażają mnie te rosnące ceny życia. Koniecznie muszę znaleźć jakiegoś doradę, któey porazi mi jak oszczędzać i przede wszystkim na czym

    Odpowiedz
  • Pracująca 3/4 etatu(2013-01-13 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    A w jaki sposób odłożyć??? Z naszymi zarobkami to się tylko egzystuje bo całą moją wypłatę muszę przeznaczyć na opłaty... a na życie musi starczyć wypłata męża, a wspomnę że mamy "tylko" dwoje nastolatków...

    Odpowiedz
  • amen(2013-01-13 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    benek ,a kler to swiety jest wedlug nauk Chrystusa ?

    Odpowiedz
  • Donald Tusk(2013-01-13 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    By żyło się lepiej. WSZYSTKIM!!!

    Odpowiedz
  • Przemek(2013-01-13 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    W historii Polski nikt tak kłamliwie i intensywnie nie działał na szkodę obywateli jak tusk i jego zgraja złodziejaszków.
    Jednak do nikogo nie można mieć pretensji ... został wybrany w demokratycznych wyborach.
    Aż żal się robi na myśl, że ktoś za tą demokrację walczył, coś poświęcił, stracił zdrowie.
    Nie było warto ...

    Odpowiedz
  • max(2013-02-09 18:41) Zgłoś naruszenie 00

    Poznań. Msza żałobna w kościele parafialnym"pełnowymiarowa", trumna przed ołtarzem, ten sam ksiądz swoim samochodem dojechał na cmentarz i pochował zmarłego. Wszystko odbyło się z kulturą, nie było zbierania na ofiarę. Później osobna msza za dusze kilkunastu zmarłych. Chciałem dać 500 zł. Proboszcz nie sugerował niczego, przy wręczaniu pieniędzy był zaskoczony i nawet się wzbraniał, stanęło na 300. Osobno organista 50 zł

    Odpowiedz
  • Przemek(2013-01-12 17:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nie czarujmy się ... życie tu to czysty NONSENS!

    Odpowiedz