Zgodnie z podpisanym kontraktem, którego wysokość nie została ujawniona, PGE dostarczy Orlenowi ok. 180 GWh (gigawatogodzin) prądu. Zasilane nim będą m.in. terminale i sieć stacji paliw koncernu oraz wybrane budynki administracyjne na terenie całego kraju.

Zdaniem p.o. prezesa PGE Obrót Pawła Prządka, o sukcesie, czyli wygrywanych przez firmę przetargach, decyduje nie tylko korzystna cena za energię elektryczną. "Dbamy także o to, aby dostosować naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta oraz zapewnić mu wysoką jakość usług posprzedażowych" - dodał.

W ostatnim czasie rzeszowska firma wygrała przetargi na dostawę energii dla m.in.: ZUS, IKEA oraz Tramwajów Warszawskich.

PGE Obrót to jedna z kluczowych spółek Polskiej Grupy Energetycznej, która jest największą grupą energetyczną w Polsce i jedną z największych firm energetycznych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Spółka obsługuje ponad 5 mln odbiorców energii elektrycznej. Centrala PGE Obrót znajduje się w Rzeszowie, a oddziały firmy w: Białymstoku, Lublinie, Warszawie, Zamościu, Skarżysku - Kamiennej oraz dwa w Łodzi. W firmie pracuje ok. 1,5 tys. osób.