Jak piszą autorzy rankingu, wśród najlepiej ocenianych znajdują się m.in.: komputronik.pl (AGD), answear.com (moda),Travelplanet.pl (turystyka), militaria.pl, toys4boys.pl (sklep wielobranżowy), perfumeria.pl (zdrowie i uroda), gandalf.com (kultura i rozrywka).

- Coraz mocniejsza pozycja e-sklepów na polskim rynku jest niezaprzeczalna. Już 7 lat temu dostrzegliśmy ten potencjał i od tamtej pory co roku przygotowujemy ranking najlepszych sklepów internetowych. Co więcej, promując najlepszych nie tylko wskazujemy, komu warto zaufać, ale przede wszystkim promujemy najlepsze praktyki w branży e-commerce – mówi Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl.

W tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, żywność oraz spotkania, polska rodzina wyda, wg Deloitte, średnio około 1 280 zł. Prawie jedna trzecia respondentów wyszuka interesujące ich towary w sieci, a 23 procent porównywa ceny w specjalnie do tego stworzonych serwisach internetowych – czytamy w najnowszym rankingu Money.pl.

Sklepy internetowe są sporą konkurencją dla tradycyjnych. W tym roku, według prognoz, w sieci (w e-sklepach i na aukcjach) wydamy nawet 21,5 mld złotych (prognoza SMB, Kelkoo, Forrester Research). To o 4 mld złotych więcej niż rok temu.