Firma Apple otworzyła w sobotę w Pekinie swój największy sklep w Azji, i zarazem szósty w Chinach kontynentalnych (bez Hongkongu). Jak podała prasa chińska, sklep na głównej ulicy handlowej Pekinu - Wangfujing, ma powierzchnię 2300 m sześciennych.

Krótko po otwarciu rano w sobotę rano (czasu lokalnego) sklep wypełnili klienci, a około stu osób czekało na zewnątrz, by wejść do środka - relacjonuje agencja AFP.

Przypomina ona, że Chiny stały się dla Apple drugim rynkiem po USA, a niebawem powinny znaleźć się na pierwszym miejscu.

Jednocześnie, Apple był krytykowany po tym, jak tajwańska firma Foxconn, produkująca dla niego i kilku innych koncernów urządzenia elektroniczne, przyznała w środę, że w zakładach w prowincji Shandong zatrudniała osoby nieletnie, nawet w wieku 14 lat.

Jak napisał niedawno anglojęzyczny dziennik "China Daily", produkowane przez Apple iPady i iPhony stały się bardzo popularne wśród młodych Chińczyków, i szybko pojawiły się podróbki tych urządzeń, by zaspokoić popyt.

W zeszłym roku, według "China Daily", milicja przeprowadziła kontrole w 25 sklepach w mieście Kunming na południowym zachodzie kraju, które sprzedawały podrabiane produkty Apple.