Expose Tuska: oszczędzać i podtrzymywać wzrost

autor: Grzegorz Osiecki04.10.2012, 07:06; Aktualizacja: 04.10.2012, 08:15
Donald Tusk będzie miał bardzo trudne zadanie, bo warunki zewnętrzne są najmniej sprzyjające od dołka kryzysu sprzed trzech lat.

Donald Tusk będzie miał bardzo trudne zadanie, bo warunki zewnętrzne są najmniej sprzyjające od dołka kryzysu sprzed trzech lat.źródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

W przyszłym tygodniu premier ma zapowiedzieć, co rząd chce zrobić do końca kadencji, my dziś pokazujemy, co zdaniem ekspertów powinien zrobić w sprawach gospodarczych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • bolo(2012-10-04 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk, spier... pracuję 2x tyle co Holender, zarabiam ułamek jego zarobków, mam wyższe od niego IQ, tylko dałem się oszukać GW, TVN i zostałem w tym pier... kraju. Wal się na ryj debilu!

    Odpowiedz
  • król, jak to u Platformy, okazał się nagi .(2012-10-04 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    do --11: hitaczi---To zaczyna przypominać 'Misia "Barei - "- Bardzo porządna dziewczyna.
    - Trudno, co robić. "

    "- Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”.
    -Ciągle pracuje !
    - Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki.
    -To nie ludzie - to wilki ! To mówiłem ja - Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! "

    Odpowiedz
  • Smutny.(2012-10-04 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędzać? Z czego? Mam 1600 na rękę. 500 to czynsz. Do tego światło i gaz. Nie mam radia i telewizora. Nie kupuję gazet. Nie mam samochodu. Mam telefon i internet. Jest jeszcze rower. Meble dostałem od rodziny. Ubrania kupuję "na szmatach". Jem jakieś trujące substancje z kolorowych opakowania i wiem, że emerytury nigdy nie doczekam, bo lekarza jestem zapisany na lipiec 2014. Nie pytam się jak żyć. Ja się pytam kto i za co ma mnie pochować?

    Odpowiedz
  • emer(2012-10-04 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    Bezwstydniku,okradłeś miliony emerytów,a ci przy korycie biorą milionowe nagrody.Złodziejstwo wyjdzie ci bokiem

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-10-04 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędzajcie oszczędzajcie. Firmy oszczędzały to im dowalili składką rentową - no bo co się mają pieniądze na rachunkach marnować kiedy socjalizm ich potrzebuje na swoje szczytne cele. Jak osoby prywatne więcej oszczędzą to się z tego samego powodu opodatkuje zyski kapitałowe - żeby zyski z lokat się nie marnowały na kontach kiedy można je lepiej przepić.

    Odpowiedz
  • kaziuk(2012-10-04 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre jeżeli w twoim domu wszyscy stracą pracę nie szukaj pracy tylko oszczędzaj i żyj oszczędności. Przedni pomysł.

    Odpowiedz
  • Marek(2012-10-04 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Na czym oszcządzać na marnych emeryturach a Ci co pracują zarabiają groszę i opłaty pożerają większą część a życie ? Bieda aż piszczy Panowie zrzeknijcie przynajmniej raz w roku z dochodu oraz z przywilei na rzecz poprawy budżetu w kraju Ustalcie wynagrodzenia max 3 tys.zł/mnie wtedy porozmawiamy czy i komu się opłaci pracować Gratulacje za dobre samopoczucie

    Odpowiedz
  • powiedzieć mu(2012-10-04 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce - na podstawie Konstytucji z 1997 roku - Prezes Rady Ministrów[1] obowiązany jest do przedstawienia Sejmowi w ciągu 14 dni od powołania[2] Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów wraz z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania[3]. Po wysłuchaniu exposé Prezesa Rady Ministrów oraz zadaniu pytań przez posłów i udzieleniu na nie odpowiedzi, przeprowadzane jest głosowanie nad wyrażeniem wotum zaufania dla Rady Ministrów[4]. W sytuacji nieudzielenia Radzie Ministrów wotum zaufania Prezes Rady Ministrów podaje gabinet do dymisji, którą przyjmuje Prezydent RP, powierzając jej dalsze pełnienie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2012-10-04 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba tych bezczennych cwaniaczkow wymienic, osadzic i zamknac

    Odpowiedz
  • Jak bedzie....(2012-10-04 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak bedzie system rozliczeniowy za uslugi medyczne zsynchronizowany z dyrektywa 'Pacjenci bez granic', ktora wchodzi w zycie juz w przyszlym roku?

    Czy P. Premier na ten temat cos powie?

    Odpowiedz
  • Partyjniak(2012-10-04 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    Normalny czlowiek juz dawno by na jego miejscu zrezygnowal.
    Ten premier natomiast udaje, ze deszcz pada.
    Kominiarz po plecach Narodu do zloba doszedl i swiatowego polityka udaje.

    Odpowiedz
  • gość(2012-10-04 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    będzie kolejne piep... w bambus byle tylko dziennikarze mieli się czym zająć i nie drążyli kilku rozpoczętych temacików...
    a dziennikarze jak muchy łapią się na ten lep i będą tygodniami roztrząsać jak obornik "co Pan Premier chciał powiedzieć"...
    oczywiście nie zapowie podwyżek diet bo to jest tak oczywiste jak to że wstaje słońce...

    Odpowiedz
  • m(2012-10-04 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    Niech sam osczędza idiota

    Odpowiedz
  • 123(2012-10-04 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    A jak mowilem, ze tusek to przyglup, to mnie od moherów wyzywali, teraz cieszcie sie, POlactwo!

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-10-04 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do 13: Nie, wcale nie wiele. Może kilka. Potem pójdą na podtrzymanie czegoś nieco lepszego w innym kraju. Bez żadnych sentymentów.

    Odpowiedz
  • Do Hitaczi(2012-10-04 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze wiele razy Twoje oszczednosci pojda na podtrzymanie
    'antyspolecznego cwaniactwa' usankcjonowanego prawem m. in. w systemie zdrowotnym i emerytalnym.

    Odpowiedz
  • filologini(2012-10-04 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    Podziwiam tupet premiera; pewnie się nawet nie zająknął.

    Odpowiedz
  • filologini(2012-10-04 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    27 - Doskonale rozumiem ... wszyscy zostaliśmy perfidnie oszukani i nawet nie zdajemy sobie jeszcze sprawy, jak bardzo. Też żałuję, że w latach 80-tych nie zostałam w USA. To był błąd. Teraz byłabym w zupełnie innym miejscu. Pytanie, czy Polacy potrafią się teraz zjednoczyć, bo media intensywnie pracowały nad skłóceniem narodu. Czy potrafimy wybrać mądrego, dobrze wykształconego przywódcę, który rozliczy kolesiów? Czy po ponad 20 latach ciągłych przemian jest nadzieja na godne życie w tym kraju? Wygląda na to, że nie. Chyba że ...

    Odpowiedz
  • obserwator(2012-10-04 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk niech zacznie oszczędzać pierwszy, niech da przykład

    Odpowiedz
  • ola(2012-10-04 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    masło maślane ,baran zbaraniały,idiota zidiociały ,błwan bałwaniasty,tak zrozumiałam to przemówienie a teraz idę zacharatać w gałę.

    Odpowiedz