Umowa została podpisana na trzy lata, a wartość kontraktu zwiększy przychody CUK o 20 proc. rocznie - poinformował rzecznik Poczty Zbigniew Baranowski.

Umowa dotyczy kontroli bezpieczeństwa pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych na lotnisku w Modlinie oraz całego terenu lotniska. Za realizację umowy odpowiada Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna (SUFO) Poczty Polskiej oraz SUFO firmy STEKOP.

"Był to pierwszy tak duży przetarg na usługi w zakresie ochrony portu lotniczego w Polsce. Aby sprostać wymaganiom postawionym w ofercie, skierowaliśmy naszych pracowników ochrony na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym sukcesywnie uzyskują oni certyfikaty operatora kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym" - poinformował dyrektor CUK Piotr Słomka.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin rozpoczął działalność 15 lipca, a już w sierpniu pracownicy specjalistycznej jednostki (CUK) Poczty Polskiej odprawili na tym lotnisku ponad 150 tys. pasażerów.

Do zadań CUK należy ochrona fizyczna, zabezpieczenie techniczne oraz przewóz gotówki placówek Poczty Polskiej. CUK prowadzi również działalność gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia. Specjalizuje się także w usłudze cash processing, która polega na odbiorze gotówki z centów handlowych, przeliczaniu jej i przekazywaniu na właściwe konto.