Dolar groźny dla polskiej gospodarki

autor: Marek Chądzyński18.09.2012, 07:06; Aktualizacja: 24.09.2012, 11:43
dolary, pieniądze, transfer

dolary, pieniądze, transferźródło: ShutterStock

Jeśli kolejna porcja pieniędzy świeżo wydrukowanych przez amerykański Fed spowoduje znaczny wzrost cen surowców, polska gospodarka może na tym więcej stracić, niż skorzystać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Wiwifiskalizacja mózgu(2012-09-18 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czy te niewinnie brzmiące depozyty to przychody państw wyprowadzone spod jurysdykcji krajowej za pomocą polityki prodeficytowej i retoryki kryzysowej?

    Odpowiedz
  • czytacz(2012-09-18 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Specjalisto Bankowy-pala z polskiego, wroc do gimnazjum z mala matura! Fed stosowal ilosciowe poluzowanie a nie luzowe ilosciowanie!

    Odpowiedz
  • Swiat arabski ma chyba rację(2012-09-18 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Zachód przegnił do cna. Drukowanie pustej gotówki to psucie pieniądza i oszukiwanie własnych obywateli.

    Odpowiedz
  • Muszą....bo biliony sa w Chinach i Rosji(2012-09-19 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Biliony dolarów pouciekały z USA do Sejfów nowych potęg gospodarczych.

    Trzeba tą luke podażową jakoś wyrównać - bo gospodarka sie dusi.

    Ale co najważniejsze ...Trzeba poprawic system który powoduje że strumień gotówki płynie do Chin...

    Trzeba z powrotem uruchamiać produkcję U SIEBIE.

    Odpowiedz
  • gość(2012-09-19 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    tak się kończy kręcenie i dodrukowywanie kasy na dużą skalę.no ale co zrobić? dla mnie jedynym wyjściem z sytuacji jest zabezpieczenie się jakieś na przyszłość tylko że nie mam o tym zielonego pojęcia.jakiś pomysł jak zacząć,żeby nie utopić kasy?

    Odpowiedz
  • kasia(2012-09-19 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    To z pomocy jakiegoś specjalisty skorzystaj. Ja z opena już od dłuższego czasu korzystam, nie raz mi pomogli więc kto wie- może i tobie coś doradza.

    Odpowiedz
  • Waldi(2012-09-19 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Dobre pytanie po ostatnich aferach widać że raczej przy inwestowaniu nie radzimy sobie. Trudny temat acz ważny dla każdego.

    Odpowiedz
  • wojtek(2012-09-20 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kasia ma racje, ja w takim przypadku korzystalem z openfinanace lub innego sprawdzonego specjalisty. Kto bowiem wie lepiej niz oni?

    Odpowiedz
  • OOO(2012-09-21 13:21) Zgłoś naruszenie 00