Spółka informatyczna Asseco Poland nie jest obecnie zainteresowana ponowieniem próby przejęcia Sygnity, wynika z wypowiedzi prezesa Adama Górala. Szef Asseco Poland deklaruje, że znalazł alternatywny cel dla krajowej akwizycji.

"Jeśli chodzi o Sygnity, to ten projekt nas dziś nie interesuje. Znaleźliśmy ciekawszy projekt dla akwizycji w Polsce i trzymamy pieniądze, żeby go zrealizować" - powiedział Góral dziennikarzom.

Dodał, że choć "projekt" nie jest zaawansowany, to dla Asseco będzie on tańszy i korzystniejszy biznesowo. Z wypowiedzi Górala wynika, że chodzi o transakcję, którą Asseco Poland będzie w stanie sfinansować ze środków własnych.

Asseco Poland 22 lutego ogłosiło wezwanie na 100% akcji spółki Sygnity. Cenę za jedną akcję wyznaczono na 21,0 zł, a potencjalna transakcja miałaby wartość ok. 250 mln zł. Ostateczny termin zamknięcia zapisów kilka razy przekładano, ale 9 lipca upłynął maksymalny, dopuszczalny prawem 120-dniowy okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji Sygnity.

Jednym z warunków powodzenia transakcji była bezwarunkowa zgoda UOKiK, a tą podjęto dopiero 11 lipca. Wcześniej Góral informował, że Asseco chce konsolidować polskie lokalne spółki integracyjne, na co może przeznaczyć ok. 100 mln zł w perspektywie 3 lat.

W ramach tego projektu grupa kupiła już Centrum Komputerowego Zeto z Łodzi za 42 mln zł.

W I połowie roku Asseco Poland miało 195,2 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 182,7 mln zł przed rokiem. Przychody wyniosły odpowiednio 2666,8 mln zł wobec 2340,2 mln zł.