"Obecne spowolnienie wzrostu polskiej gospodarki wpłynęło na spadek sprzedaży detalicznej - ze wzrostu o 9,5 proc. na koniec marca do 6,5 proc. na koniec maja 2012 r., spowodowało ono także spadek wyników Biedronki w kwartale" - podano w raporcie. W II kwartale wzrost sprzedaży w sklepach porównywalnych wyniósł 4,7% w porównaniu ze wzrostem o 20% rok wcześniej.

Biedronka kontynuowała proces zmiany wyglądu sklepów. W nowym formacie działa już 1.149 sklepów. W ocenie Jeronimo Martins, wyniki sprzedaży tych sklepów są dobre, zgodne z oczekiwaniami.

Spółka planuje zakończyć proces zmian do końca października tego roku. Jeronimo podało, że w I półroczu Biedronka otworzyła 76 nowych sklepów i jest na dobrej drodze, aby zrealizować plan ok. 250. otwarć do końca tego roku.

W tym czasie światowa Biedronka urosła o 10 procent

Przychody sieci sklepów Biedronka w I półroczu 2012 r. wyniosły 3.133 mln euro, co oznacza wzrost o 10,1% r/r, wynika z raportu portugalskiej grupy Jeronimo Martins.

Przychody całej grupy wzrosły w tym czasie o 7,5% do 5.108 mln euro. „W I półroczu przychody ze sprzedaży Biedronki liczone w lokalnej walucie wzrosły o 18,1% r/r w wyniku wzrostu sprzedaży w sklepach porównywalnych o 7% i dodatkowej liczby sklepów" - podano w raporcie.