Do końca lipca linia lotnicza OLT Express ma czas na przedstawienie Urzędowi Lotnictwa Cywilnego zatwierdzonego przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego za ub.r. - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska.

"OLT Express nie przedstawiło sprawozdania finansowego za ubiegły rok, zatwierdzonego przez biegłego rewidenta" - powiedziała Krasnodębska. Dodała, że musi to być rewident zewnętrzny, który obiektywnie oceni kondycję finansową firmy.

Wyjaśniła, że zgodnie z rozporządzeniem unijnym za każdy rok kalendarzowy przewoźnik jest zobowiązany przedstawić sprawozdanie finansowe, zaakceptowane przez biegłego rewidenta.

"Nie dostaliśmy takiego sprawozdania, w związku z tym kilka tygodni temu wszczęliśmy postępowanie, które ma na celu wyegzekwowanie przepisów prawa. Daliśmy przewoźnikowi termin na złożenie tego sprawozdania do końca lipca br." - powiedziała.

Reklama

Pytana, co się stanie, jeśli przewoźnik nie przedstawi w terminie wymaganego dokumentu, powiedziała, że ULC może m.in. zawiesić koncesję lub ją cofnąć. "Mamy wiele możliwości" - dodała.

Na środę jest planowana konferencja prasowa OLT Express, podczas której przewoźnik ma przedstawić wyniki za pierwsze trzy miesiące działalności oraz ogłosi decyzje o planowanych zmianach dotyczących funkcjonowania linii. We wtorek spółka poinformowała PAP, że informacji ws. sprawozdania finansowego udzieli podczas środowej konferencji.

OLT Express działa od początku kwietnia. Obecnie lata m.in. do Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi. Przewoźnik planuje od końca października uruchomić połączenia europejskie.

OLT Express powstał w 2011 roku w wyniku przejęcia przez fundusz kapitałowy Amber Gold większościowych udziałów w dwóch polskich liniach lotniczych: OLT Jetair oraz Yes Airways. OLT Jetair była linią lotniczą oferującą loty krajowe i zagraniczne przy wykorzystaniu samolotów turbośmigłowych o regionalnym zasięgu. Yes Airways była wcześniej linią czarterową, wykorzystującą samoloty typu Airbus A320.