Apple został zobowiązany przez sąd do opublikowania na swej brytyjskiej stronie internetowych oraz w gazetach Wielkiej Brytanii oświadczenia, które zwróci uwagą na wyrok stwierdzający, że Samsung Electronics nie kopiował rozwiązań z iPada.

Oświadczenie musi wskazywać na decyzję londyńskiego sądu z 9 lipca, który orzekł, że tablet Galaxy Samsunga nie naruszył zastrzeżonych wzorów Apple’a – podkreślił sędzia Colin Birss cytowany przez agencję Bloomberg. Publikacja ma pozostać na brytyjskiej stronie Apple’a przez sześć miesięcy oraz ukazać się w dziennikach i czasopismach wydawanych na Wsypach, aby skorygować błędną opinię, że południowokoreańska firma kopiowała produkty amerykańskiego koncernu.

Wyrok oznacza, że Apple musi opublikować “ogłoszenie” na rzecz Samsunga – ocenia Richard Hacon, prawnik amerykańskiego potentata – “Żadna firma nie lubi odwoływać się do swego rywala na własnej stronie internetowej”.

Apple toczy batalie prawne na całym świecie przeciwko konkurentom, w tym koncernom Google, HTC i Samsung, walcząc o dominację na globalnym rynku smartfonów i tabletów. Firma oskarżają się teraz nawzajem o kopiowania projektów i technologii dla urządzeń mobilnych. Procesy z Samsungiem toczą się w Niemczech, Holandii i USA.

Reklama

Apple zapowiedział apelację od wyroku z 9 lipca do sądu wyższej instancji.

Z informacji udostępnionych przez prawników Samsunga wynika, że poza publikacją oświadczenia na swej stronie internetowej Apple musi także opłacić druk oświadczenia na łamach „Financial Times”, „Daily Mail”, magazynu „Guardian Mobile” i „T3”.