Południowokoreański Samsung pozwał do sądu swego rodzimego rywala, firmę LG oskarżając go o kradzież technologii OLED, stosowanej w telewizorach najnowszej generacji – podaje serwis advanced-television.com.

Oskarżenia o szpiegostwo przemysłowe wysunięto przeciwko jedenastu osobom, w tym 3. członkom kierownictwa koncernu LG. Samsung dodaje, że wykradzenie technologii może oznaczać straty rzędu dziesiątków bilionów południowokoreańskich wonów dla spółki Samsung Mobile Display, która ma 97 proc. udziału w światowym rynku paneli OLED. (1 KRW = 0,2974 PLN).

Jak jednak pisze portal advanced-television.com, oskarżenia o szpiegostwo są nieco skomplikowane z tego powodu, że sześciu podejrzanych pracowało wcześniej u Samsunga. Według doniesień lokalnych mediów co najmniej jeden z byłych pracowników Samsunga zaaranżował przeciek informacji, aby uzyskać lepsze stanowisko w LG.

Samsung domaga się najbardziej dotkliwego zadośćuczynienia dla firm z kręgu kultury orientalnej, a mianowicie oficjalnych i poniżających przeprosin przez LG. Rywal nie zamierza jednak pozostać bezczynny i oświadczył, że rozważa wniesienie przeciwko Samsungowi sprawy o zniesławienie.