Spółka Open Media jutro złoży do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie ponad 100 elektromarketów Avans – poinformowała spółka. Zgoda regulatora jest konieczna do zakończenia transakcji sprzedaży tej jednej z większych sieci sprzedaży sprzętu TV i agd w Polsce.

- Liczymy, że decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zostanie wydana w możliwie jak najszybszym terminie. Jest to dla nas, jako nowych właścicieli istotne, z uwagi na konieczność podjęcia planowanych działań biznesowych, związanych z odbudową siły marki AVANS – mówi Arkadiusz Tomala, Prezes Zarządu Open Media Sp. z o.o.

Jak głosi komunikat, nowy właściciel planuje budowę biznesu w oparciu o markę AVANS, która kilka lat temu posiadała wysoki udział w sprzedaży detalicznej i cieszy się wysoką rozpoznawalnością. Myśli o rozwoju sieci na terenie całego kraju. W planach jest rozwój sprzedazy internetowej.

To jedna z większych transakcji na rynku dystrybutorów sprzętu Multimedia, RTV i AGD w ostatnich latach

AVANS to jedna z największych polskich sieci elektromarketów z artykułami Multimedia, TV i agd i AGD, obecna zarówno w małych, jak i dużych miastach, głównie na terenie zachodniej Polski.