Na te decyzje czeka w Polsce ponad 2,5 kierowców tankujących LPG. Jak informuje firma konsultacyjna Information Market S.A , jutro dowiemy się czy będziemy mogli samodzielnie tankować LPG na stacjach paliwowych. Jeśli tak, kierowcy mogą liczyć na 10-groszową obniżkę cen gazowego paliwa a dystrybutorzy przystąpią do modernizacji stacji.

Jak informuje Information Market, jutro odbędzie się posiedzenie przedstawicieli Ministerstw Gospodarki oraz Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, na którym mają zostać ustalone normy bezpieczeństwa, które pozwolą na samodzielne tankowanie gazu na stacjach.

Według analiz może to obniżyć ceny LPG nawet o 10 groszy na litrze, już nie mówiąc o tym, że kierowcy nie będą już musieli stać w kolejkach do dystrybutorów gazu – mówi Szymon Araszkiewicz, z działu consultingu firmy doradczej Information Market SA.

Wśród rozwiązań, które będą dyskutowane na jutrzejszym posiedzeniu, jest m.in. wprowadzenie odpowiednio zabezpieczonych pistoletów do tankowania gazu, dodatkowo zabezpieczonych dystrybutorów, specjalnych instrukcji obsługi dla kierowców, obowiązkowych rękawic ochronnych.