Bankowy gigant oświadczył się posażnej pannie. Skusił go dostęp do pocztowych okienek i Bank Pocztowy - ujawnia "Puls Biznesu"

Jak dowiedział się "Puls Biznesu", PKO BP negocjuje z Pocztą Polską zawarcie strategicznego aliansu, który zapewni mu dostęp do pocztowych okienek.

Sojusz zostanie zbudowany na podstawie dwóch filarów. Pierwszym jest podpisanie długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego (BP). Drugim przejęcie przez PKO BP od poczty za około 240 mln zł 75 proc. udziałów w BP. Obecnie ma 25 proc. plus jedną akcję.

"Jesteśmy zainteresowani długoterminowym aliansem strategicznym z Pocztą Polską w zakresie sprzedaży usług finansowych. PKO BP złożył Poczcie Polskiej propozycję współpracy strategicznej i rozpoczęte zostały rozmowy" - twierdzi biuro prasowe banku.

Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że sojusz obu podmiotów i zmiany właścicielskie w Banku Pocztowym popiera resort skarbu. Dla niego to idealne rozwiązanie problemu słabości kapitałowej BP.