Wyjeżdżając na wakacje, lepiej biżuterię, markowe zegarki, gotówkę i komputer zamknij w sejfie. Wśród aut natomiast największy popyt jest na volkswageny Passaty.
Top listę przedmiotów najbardziej pożądanych przez złodziei okradających mieszkania i domy stworzyła firma ubezpieczeniowa Ergo Hestia po analizie raportów swoich inspektorów. Okazało się, że najczęściej kradzione są: biżuteria, zegarki i gotówka, a także komputery. Wśród aut największy popyt jest na volkswageny passaty.
Na kolejnych miejscach znajdują się numizmaty, aparaty fotograficzne i sprzęt elektroniczny. Złodzieje nie zapomną również o opróżnieniu barku z alkoholem, szczególnie gdy znajduje się w nim markowa whisky. – Trzeba pamiętać, że nasze straty powiększą również zniszczone drzwi lub okna. Większość złodziei forsuje zabezpieczenia na siłę. Dlatego oprócz uprzedzenia sąsiadów o wyjeździe, by mieli oko na nasze dobra, należy po prostu ubezpieczyć mieszkanie, a nie zaszkodzi także cenne przedmioty – przekonuje stołeczny policjant, który specjalizuje się w ściganiu przestępstw przeciwko mieniu.