NBP chce aby do 15 lipca wydawcy kart czyli banki i sklepy zadeklarowali obniżki opłat interchange

02.07.2012, 19:24; Aktualizacja: 02.07.2012, 19:29
Wysokie opłaty interchange hamują rozwój rynku.

Wysokie opłaty interchange hamują rozwój rynku.źródło: ShutterStock

Rada ds. Systemu Płatniczego działająca przy NBP zaproponowała, aby do 15 lipca wydawcy kart płatniczych, czyli głównie banki, agenci rozliczeniowi oraz akceptanci kart, np. sklepy złożyli deklarację o przystąpieniu do programu redukcji opłat interchange.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (2)

  • Edyward(2012-07-03 06:56) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy warzywa w hipermarketach są świeże. Jak kupujesz polskie warzywa w hipermarkecie to się nie dziwię że są mało konkurencyjne bo dużo polskich rzeczy w osiedlowym warzywniaku jest tańszych i nie rozkładają się na półkach.

    Odpowiedz
  • a(2012-07-02 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro się dajemy, to każdy nas okradnie. Biedronka nie zgodziła się na wprowadzenie opłat kartą. Portugalczycy się sprzeciwili. Ostatnio nasi zarządzający y w Biedronce sprzedają zachodni towar drożej niż nasz i jest on do tego gorszej jakości. Np. ziemniaki z Holandii są po 3.49 za 2,5 kg, a nasze ziemniaki sprzedają po 0.99za 1 kg, a w polskim sklepie mam takie same ziemniaki po 0.79 zł. Holenderskie są umyte i się psują, a nasze nie psują się i są smaczniejsze. Trzeba się nabiegać po sklepach, aby kupić tanio i dobrze. Cieszy, że nasi zaczynają być konkurencyjni wobec Hipermarketów.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane