Na koniec czerwca budżet ma już zapewnione 80 proc. potrzeb pożyczkowych, poinformował minister finansów Jacek Rostowski na spotkaniu z cyklu „Nowe otwarcie. Strona rządowa – pracodawcy" zorganizowanym przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

"Priorytetem jest dalsze bardzo twarde trzymanie kosztów w ryzach" - powiedział Rostowski cytowany na stronie internetowej organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Dodał, że od 2011 r. dług publiczny już nie rośnie.

"Mamy zamiar utrzymywać tę politykę, tak aby w 2015 r. osiągnąć wynik poniżej zera albo bliski zera tej wartości, a w 2016 r. mieć już lekką nadwyżkę" - zaznaczył szef resortu finansów. Dodał, że w w tym roku Polska zanotuje spadek długu w stosunku do PKB. "Już widać efekty działań resortu – przy rosnącej rentowności obligacji Włoch i Hiszpanii, nasze lekko się obniżyły, co jest bardzo dobrą informacją. Inny cel stanowi agresywne refinansowanie kosztów.

Na koniec czerwca budżet ma już zapewnione 80 proc. potrzeb pożyczkowych" - powiedział Rostowski. Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej (wcześniej Konfederacja Pracodawców Polskich) reprezentuje 7500 firm.