Walne zgromadzenie PGNiG zgodziło się na zawiązanie spółki PGNiG Poszukiwania i wniesienie do niej akcji/udziałów 5 firm z grupy. Oferta publiczna tego podmiotu ma nastąpić do II kwartału 2013 r. - poinformowała w trakcie walnego prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.
Reklama

Do PGNiG Poszukiwania zostaną wniesione akcje spółek: Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło, Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków oraz Poszukiwania Nafty i Gazu Nafta, a także udziały firmy Poszukiwania Naftowe Diament i Zakładu Robót Górniczych Krosno.

W maju prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) informowała PAP, że spółka PGNiG Poszukiwania może zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2013 roku. Mówiła wówczas, że PGNiG chce pozostawić sobie udział, który zagwarantuje zachowanie "władztwa korporacyjnego" w nowym podmiocie.

Oferta będzie obejmowała zarówno akcje sprzedawane przez spółkę-matkę, jak i papiery nowej emisji. Obecnie trwają wyceny podmiotów, które zostaną wniesione do spółki.