Nowy terminarz wyprzedaży państwowych aktywów ma zostać zatwierdzony na posiedzeniu rosyjskiego rządu w najbliższy czwartek, 31 maja – twierdzą anonimowi informatorzy agencji.

Rosyjski rząd posiada pakiet 57,6 proc. Sbierbanku, za pośrednictwem centralnego banku, czyli Banku Rossiji. Poczynając od września 2011 roku kilkakrotnie odraczano sprzedaż wspomnianego pakietu, ze względu na zawirowania na rynkach.

Aleksiej Uliukajew, pierwszy wiceprezes Banku Rossiji powiedział w styczniu, że rząd chce aby przed otwarciem oferty cena akcji Sbierbanku „zbliżyła się do 100 rubli”. We wtorek tuż po godz. 10-tej w Moskwie akcje banku podrożały o 0,9 proc. do stawki 81 rubli za jeden papier.

Miedwiediew, który w tym miesiącu wymienił się stanowiskiem z Władimirem Putinem, obecnym gospodarzem Kremla, zlecił swemu pierwszemu zastępcy Igorowi Szuwałowowi przygotowanie projektu nowego programu prywatyzacyjnego obejmującego wszystkie wielkie aktywa państwowe spoza sektora naftowego i gazowego do sprzedaży przed 2015 rokiem – wynika z dzisiejszych informacji gospodarczego dziennika „Wiedomosti”.