Giełda Papierów Wartościowych zdecydowała o wprowadzeniu z dniem 25 maja (piątek) do obrotu na rynku głównym akcje spółki restauracyjnej Mex Polska, podała GPW w komunikacie.

Według komunikatu, do obrotu wprowadzone zostanie 5 mln akcji serii A, 204,08 tys. akcji serii B, 1 mln akcji serii C. We wrześniu ub.r. Mex Polska sprzedał akcje serii C w ramach pierwszej oferty publicznej na GPW pozyskując 10 mln zł. Debiut nie mógł się jednak odbyć, gdyż spółka nie osiągnęła wcześniej wymaganego progu kapitalizacji.

Mex Polska jest spółką holdingową, zarządzającą sieciami restauracji i klubów muzycznych zlokalizowanych w największych miastach Polski oraz najpopularniejszych kurortach turystycznych. Grupa jest właścicielem jedynej o zasięgu ogólnopolskim sieci restauracji meksykańskich The Mexican (10 lokali) oraz restauracji brazylijskich Browar de Brasil (2 lokale), posiada także cztery kluby muzyczne: Opera i Desperados w Warszawie, Bedroom w Łodzi oraz Bed we Wrocławiu.

Pod koniec kwietnia 2011 r. spółka z grupy Mex Polska uruchomiła w Krakowie pierwszy lokal w nowym, nawiązującym do czasów PRL-u, koncepcie pod nazwą Pijalnia Wódki i Piwa. Kolejny lokal w tym koncepcie został otwarty we wrześniu w Poznaniu.