Biofactory prowadzi ofertę prywatną, z której chce pozyskać 3,3 mln zł i zadebiutować na rynku NewConnect, poinformowała spółka w komunikacie.

Pozyskane środki mają być wykorzystane na dokończenie inwestycji, dzięki którym firma częściowo zmieni profil działalności. "Biofactory to spółka będąca na etapie gruntownej transformacji. Zapoczątkowane inwestycje przekształcą ją z zakładu produkującego proste wyroby drewniane w firmę czerpiącą dużą cześć zysków z bioenergetyki.

Obecnie trwają prace nad rozbudową linii do produkcji wysoko przetworzonych wyrobów z drewna, głównie dla meblarstwa oraz branży wykończeniowo-remontowej" - czytamy w komunikacie. Spółka deklaruje, że kolejnym krokiem będzie rozbudowa instalacji energetycznej na biomasę do 7‑megawatowej elektrociepłowni w układzie kogeneracji.

"Oferta prywatna Biofactory potrwa do 12 czerwca br. Debiut na NewConnect planowany jest na sierpień tego roku. Autoryzowanym doradcą obsługującym ofertę Biofactory jest krakowska firma Art Capital" - podano także w komunikacie. Zgodnie z prognozami, w przyszłym roku Biofactory osiągnie ponad 13 mln zł przychodów i 1,14 mln zł zysku netto.