Grupa Lotos SA zaprezentowała w poniedziałek w Gdańsku swoją stację paliw w nowych barwach i w nowej aranżacji. Stacja wyróżnia się kolorystyką aluminium i drewna. Za dwa lata tak samo mają wyglądać stacje sieci Lotos w całym kraju.

Jako pierwsza została zmodernizowana i zmieniła wygląd stacja paliw tzw. segmentu "premium" przy głównym ciągu komunikacyjnym w Gdańsku, przy Al. Zwycięstwa.

Jak tłumaczył dziennikarzom dyrektor ds. handlu detalicznego Lotos Paliwa SA, Piotr Mischker, "przede wszystkim zmieniło się wnętrze sklepu, jest nowa aranżacja i kolorystyka". Na stacji jest dostępny bezpłatny, bezprzewodowy internet oraz stanowisko tankowania dla osób niepełnosprawnych.

Mischker poinformował, że w ciągu dwóch lat spółka "chce dostosować do nowego wizerunku 190 stacji w całym kraju". W pierwszej kolejności swój wygląd mają zmienić stacje w dużych aglomeracjach. Do końca tego roku taki rebranding (odświeżenie wizerunku) przejdzie ok. 20 stacji paliw.

Mischker dodał, że w tym roku spółka planuje otworzyć ponad 60 stacji. W ub. roku otwarto 63 stacje.

Prezes Grupy Lotos SA, Paweł Olechnowicz w rozmowie z dziennikarzami nie ukrywał, że "spółka wraz ze zmianą wizerunku liczy na wzrost zysków ze sprzedaży towarzyszącej paliwom". "Wszystko, co się robi dla podniesienia jakości, ma przybliżyć firmę do klienta" - dodał.

W styczniu 2012 r. minęło szesnaście lat od powołania spółki Lotos Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci Lotos funkcjonuje łącznie 366 stacji, w miastach i przy trasach przelotowych. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Aktualnie Lotos Paliwa zarządza siecią 11 MOP-ów, zlokalizowanych przy autostradach A1, A2, A4 i A6 i drodze ekspresowej S3.