Prawa obejmują cztery sezony poczynając od sezonu 2013/14 i będą łącznie warte 2,5 mld euro lub średnio 628 mln euro za jeden sezon. Umowa oznacza wzrost stawek o około 52 proc. w stosunku do obecnej kwoty 412 mln euro – relacjonuje portal advanced-television.com.

Sky Deutschland zdobyła prawa do pokazywania meczów Bundesligi za pośrednictwem telewizji kablowej i satelitarnej – do czego była upoważniona przez trzy ostatnie sezonu – ale także do przekazu za pomocą urządzeń mobilnych oraz za pomocą IPTV, systemu telewizji cyfrowej w sieci szerokopasmowej, co poprzednio było domeną Deutsche Telekom.

Niemiecki publiczny nadawca ARD zachował prawa do przekazu najważniejszych skrótów, a także do ich transmisji przez Internet i urządzenia mobilne. ARD zapewniła sobie również pakiet do transmisji na żywo z siedmiu rozgrywek. Zawiera on także przekazy na żywo z otwarcia sezonu, dogrywki oraz z rywalizacji pucharowych.

Drugi zestaw meczów Budesligi w sobotnie popołudnia i pierwsze okienko rozgrywek od godz. 18.30 utrzymała stacja ZDF. Kanał Sport1 ma dalej pokazywać najważniejsze skróty z Bundesligi 2 w piątki i niedziele, a transmisje na żywo z rozgrywek drugiej ligi przeniesiono na poniedziałek.

Axel-Springer-Verlag zdobył prawa do oferowania klipów ze wszystkich rozgrywek za pośrednictwem telewizji internetowej i mobilnej, a serwis płatnej TV może emitować rozgrywki dostępne w systemie VOD w godzinę po ich zakończeniu.