"Spółka zaakceptowała wstępne warunki partnerstwa i udzieliła Ringier Axel Springer Media AG prawa wyłączności na negocjacje warunków umowy o partnerstwie w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2012 roku" - napisano w komunikacie.

TVN zamierza zachować bezpośredni lub pośredni mniejszościowy udział w Grupie Onet

"Onet jest doskonale przygotowany, aby rozszerzać zakres swojej działalności i angażować się w nowe przedsięwzięcia, korzystając zarówno z szybkiego tempa rozwoju polskiego rynku mediów, jak i z dynamicznej ekspansji rynku internetowego i tworząc w ten sposób znaczącą wartość dla akcjonariuszy.

Partnerstwo z Ringier Axel Springer Media AG umożliwiałoby Onetowi rozwój jego dotychczasowej działalności, a także uzyskanie dodatkowych korzyści z silniejszej, dopełniającej się struktury właścicielskiej" - poinformował cytowany w komunikacie Markus Tellenbach, prezes grupy TVN.

Analitycy oceniają, że informacja ta nie stanowi zaskoczenia na rynku - pogłoski o sprzedaży Onetu pojawiały się już od pewnego czasu. O 9.52 za akcje TVN płacono 10,65 zł, po spadku o 0,46 proc.

Przedstawiciele spółki odmawiają szczegółowych informacji na ten temat.

Grupa Onet miała w 2011 roku 96 mln zł EBITDA i 271 mln zł przychodów.

Wartość księgowa portalu w księgach TVN wynosi ok. 1,4 mld zł.

TVN jest nadawcą telewizyjnym, posiadającym i nadającym dziesięć kanałów telewizyjnych, właścicielem platformy cyfrowej "n" oraz Onet.pl.

Ringier Axel Springer Media AG jest grupą multimedialną zarządzającą portfolio ponad 70. tytułów prasowych i ponad 60. przedsięwzięć cyfrowych na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Serbii.