Ubezpieczenie, które PZU wprowadziło dziś na rynek umożliwia obniżenie o 80% kosztów zakupionych w aptece leków na receptę – klient płaci w aptece jedynie 20% ceny leku. Produkt PZU jest ubezpieczeniem w pełni komplementarnym – uzupełnia publiczny system refundacji leków.

Dzięki ubezpieczeniu lekowemu, jego posiadacz płaci w aptece jedynie 20% ceny leku na receptę; pozostałe 80% ceny leku pokrywa PZU w ramach ubezpieczenia. \

Ubezpieczony płaci o 80 proc. mniej za leki

Nowy produkt oferowany przez PZU jest ubezpieczeniem w pełni komplementarnym – uzupełnia publiczny system refundacji leków. W praktyce oznacza to, że jeśli cena leku dla pacjenta w aptece wynosi 50 zł, aż 40 zł jest pokrywanych przez PZU w ramach ubezpieczenia lekowego, a ubezpieczony dopłaca z własnej kieszeni jedynie 10 zł.

Ubezpieczenie honoruje 1800 aptek w Polsce, obejmuje 32 tys. leków

Skorzystanie z ubezpieczenia lekowego jest bardzo proste. Ubezpieczony otrzymuje Kartę Lekową PZU. Wraz z Kartą i ważną receptą wystawioną na swoje nazwisko udaje się do jednej z aptek honorujących Karty Lekowe. Obecnie Karty PZU są honorowane w ponad 1800 aptekach na terenie całej Polski. Jeśli lek wskazany na recepcie znajduje się na liście leków objętych ubezpieczeniem, ubezpieczony płaci w aptece jedynie 20% ceny leku.

PZU Ubezpieczenie Lekowe obejmuje prawie wszystkie leki wydawane wyłącznie na podstawie recepty - ponad 32 tys. pozycji, które pokrywają ok. 90% substancji czynnych dostępnych w Polsce na podstawie recept. Co istotne ani choroby przewlekłe, ani zaawansowany wiek nie stanowią bariery dla przystąpienia do ubezpieczenia lekowego.

Szczegółowy wykaz leków objętych ubezpieczeniem oraz pełna lista aptek honorujących Karty Lekowe PZU są dostępne na stronie www.pzu.pl (pod hasłem „PZU Ubezpieczenie Lekowe”) oraz pod numerem infolinii PZU 801 102 102.

Może być tylko jeden problem - ubezpiecza i finansuje pracodawca

PZU Ubezpieczenie Lekowe jest oferowane jako ubezpieczenie grupowe, finansowane przez pracodawców dla swoich pracowników (tzw. ubezpieczenie sponsorowane). Kierowane jest zarówno do dużych przedsiębiorstw, jak również do małych i średnich firm.

Obecnie karty lekowe PZU, które otrzymują ubezpieczeni są honorowane w ponad 1,8 tys. aptekach na terenie całej Polski, a ich liczba będzie sukcesywnie rosła.

„ Szacujemy, że w ciągu roku liczba klientów sięgnie kilkadziesiąt tysięcy ryzyk, czyli klientów indywidualnych objętych ubezpieczeniem grupowym. W całym obszarze leków mamy nadzieję, że to będzie kilkaset milionów złotych składki "- powiedział podczas konferencji dyrektor zarządzający ds. ubezpieczeń zdrowotnych Artur Smolarek.

Grupowe ubezpieczenie lekowe jest pierwszym takim rozwiązaniem na polskim rynku i jednocześnie pierwszym etapem we wdrażaniu strategii grupy w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych. PZU chce w ciągu kilku lat zbudować pozycję lidera w tym segmencie.

Z ubezpieczeń zdrowotnych PZU chce osiągnąć 5 mld zł

PZU liczy, że składka przypisana z grupowych ubezpieczeń lekowych, które wprowadza dzisiaj na rynek sięgnie kilkaset milionów złotych w ciągu 5 lat. Spółka liczy na pozyskanie w ciągu roku kilkudziesięciu tysięcy klientów indywidualnych objętych tym ubezpieczeniem grupowym, poinformowali przedstawiciele spółki.

W całym obszarze ubezpieczeń zdrowotnych, obejmującym także tradycyjne ubezpieczenia medyczne i ubezpieczenia szpitalne, grupa chce zwiększyć przypis składki o kilka miliardów do końca 2016 r. „Nasz cel to 5 mld zł przypisu składki w ciągu pięciu lat. To jest nasz plan, ale wymaga on z pewnością zmian legislacyjnych"- powiedział dziennikarzom prezes Andrzej Klesyk.

PZU miało 2345,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 2439,23 mln zł zysku rok wcześniej. Składki przypisane brutto wzrosły o 5,1% w skali roku do 15,28 mld zł.