Polska jest odporna na recesję w strefie euro

autor: Beata Tomaszkiewicz03.04.2012, 07:10; Aktualizacja: 12.04.2012, 15:01

PMI dla Polski miał spaść, ale wzrósł. W strefie euro miał spaść i... spadł. Indeks PMI HSBC określający koniunkturę w polskim sektorze przemysłowym wyniósł w marcu 50,1 pkt. Był wyższy niż miesiąc wcześniej o 0,1 pkt. Indeks tej wysokości jest neutralny, świadczy o tym, że w przedsiębiorstwach trwa wyczekiwanie na przełom. Powyżej 50 pkt mówi o poprawie ich kondycji i perspektyw, a niższy – o sytuacji przeciwnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • oburzony(2012-04-03 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    co za klakier ... zestaw panegiryków dla zwierząt ... robienie pomyj nieźle wychodzi w podobnym okresie po € akcesji kraiki typu Grecja Hiszpania Portugalia miały 10 % papierkowy wzrost ... co teraz się dzieje? ... małpi gaj, pompa ssąca działa ... to samo i u nas ... mechanizm jest taki sam ... skoro ja\est tak dobrze to czego ludzie nie odczuwają tego? ... pracujemy za psie stawki bez zmian przez całą transformacje ... operant w postaci płacy minimalnej utrzymuje niby to konkurencyjność, ale nie pozwala utrzymać się ... ssanie w zusie blokuje podwyżkę bo trzeba będzie więcej wypłacać? stąd e walki o "67"? ... już mówią że to nie wystarczy... poz tym stosunek pracodawca/pracownik leci na łeb ... tego aby na pewno chcieli Polacy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane