Grupa Produkcyjna Adrenalina planuje przeprowadzenie emisji prywatnej i debiut na NewConnect w IV kwartale, poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka specjalizuje się w pełnej obsłudze produkcyjnej wydarzeń artystycznych oraz eventowych.

"W III kw. 2012 r. planujemy zrealizować prywatną emisję akcję, którą dodatkowy poprzedzimy niewielką ofertą pre-IPO, skierowaną do wybranej grupy inwestorów.

Środki z emisji przeznaczymy na zwiększenie kapitału obrotowego, co pozwoli nam na organizację przedsięwzięć o znacznie większej skali. W szczególności planujemy mocniej zaistnieć w obszarze produkcji filmowej. W chwili obecnej prowadzimy zaawansowane rozmowy w sprawie naszego zaangażowania w dwa projekty, które w naszej ocenie mają dużą szansę na odniesienie komercyjnego sukcesu " - powiedział prezes Radosław Konarski, cytowany w komunikacie.

Do końca 2011 roku działalność eventowa i artystyczna, stanowiąca obecny core-biznes Grupy Produkcyjnej Adrenalina była realizowana w ramach spółki Financea.

W związku z dużą dynamiką rozwoju tej części działalności, na początku 2012 r. nastąpiło jej wydzielenie do osobnego podmiotu, który tworzą firmy oraz osoby doświadczone i obecne od wielu lat na rynku realizacji wydarzeń artystycznych i relacji biznesowych. "Zagregowanie tych podmiotów w ramach jednej struktury pozwoliło przede wszystkim na rozszerzenie oferty usług oraz na obniżenie kosztów reklamy i promocji.

Docelowo GP Adrenalina będzie zajmowała się także pozyskiwaniem środków oraz organizowaniem kompleksowego sponsoringu dla projektów realizowanych przez grupę oraz podmiotów zewnętrznych" - czytamy w dalej komunikacie.

Głównym akcjonariuszem GP Adrenalina jest Global VC (podmiot zależny od notowanej spółki Novainvest), który posiada 60% w kapitale zakładowym, pozostały akcjonariat stanowią osobowy i podmioty powiązane ze spółką na poziomie działalności operacyjnej.