W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych prawdopodobniej nieco wzrosną, maleć ma różnica między ceną oleju napędowego i benzyny 95 - oceniają analitycy.

Według portalu e-petrol.pl, w wyniku obniżek cen hurtowych z tego tygodnia i prognozowanych na przyszły tydzień podwyżek, na stacjach ruchy cen mogą być niewielkie. W przypadku benzyny możliwy jest wzrost o około 2-4 grosze na litrze, natomiast diesel może stanieć średnio o około 2 grosze na litrze. W marcu może natomiast podrożeć autogaz - o kilka groszy na litrze - ocenia portal.

Benzyna: 5,76zł, diesel:5,80zł

Za litr benzyny 95 trzeba będzie zapłacić 5,65-5,76 zł, oleju napędowego - 5,71-5,80 zł, a autogazu - 2,78-2,88 zł. Należy się też liczyć z podwyżką cen hurtowych.

Portal zwraca uwagę, że rynkowy niepokój - związany z wydarzeniami wokół Iranu - wywindował notowania ropy Brent w okolice 125 dol. za baryłkę. Natomiast prawdopodobieństwo korekty należy oceniać raczej ostrożnie - uważa e-petrol.pl.

Według biura Reflex, w mijającym tygodniu benzyna 95 zdrożała średnio o 3 grosze na litrze, a olej napędowy o grosz, a tendencja wzrostowa cen będzie kontynuowana.

Biuro zauważa, że zmniejsza się różnica między cenami diesla i benzyny 95. W drugiej dekadzie stycznia litr benzyny był o ok. 18 groszy droższy niż oleju napędowego, a teraz ta różnica wynosi około 10 gr. W tym czasie benzyna podrożała średnio o 4 grosze na litrze, a olej staniał o 4 gr - przypomina Reflex.

Według biura w najbliższych tygodniach ceny benzyny 95 i oleju napędowego na stacjach powinny się zrównywać, a ponownie za benzynę więcej niż za diesla powinniśmy płacić w sezonie wakacyjnym.

.linkms {text-decoration: none; Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #666; width: 450px;} .linkms a {text-decoration: none; color: #666; font-weight:bold} .linkms a:hover {text-decoration: underline; color: #666} .linkms a:visited {text-decoration: none; color: #666} .linkms a:active {text-decoration: none; color: #666}