Bumar poinformował też o zakończeniu wdrożenia nowoczesnego systemu do zarządzania.
"Zakładamy, że przed końcem roku zostanie zakończone przekształcenie w spółkę akcyjną" - powiedziała ISB wiceprezes ds. finansowych Aldona Wojtczak. Zaznaczyła, że przekształcenie w SA jest związane z konsolidacją wewnątrz grupy, która musi być zakończona najpierw.
Bumar musi być dokapitalizowany. Jak? zależy od resortu skarbu
Wiceprezes dodała, że w przyszłości firma ma zostać dokapitalizowana i nie wykluczyła, że sposobem na to może być wprowadzenie na giełdę. Podkreśliła jednak, że decyzje nie zapadły i leżą w gestii resortu skarbu.
Bumar ma pozostać w polskich rękach
W zeszłym roku media informowały, że Bumar może trafić na giełdę w 2012 r. Rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa Maciej Wewiór deklarował, że Bumar nie zostanie sprzedany zagranicznemu inwestorowi.
W czwartek Bumar oraz IBM poinformowały, że zakończyły blisko trzyletni proces wdrażania w firmie systemu do zarządzania przedsiębiorstwem (SAP ERP). System, wspólnie z wdrażanym oprogramowaniem IBM Cognos, wspiera nowy model zarządzania w grupie. Spółki podały, że wdrożenie systemu do zarządzania zajęło blisko trzy lata.
W pierwszej kolejności wdrożono część finansowo-księgową i kontrolingową systemu. IBM dostarczył również platformę POWER i5 oraz bazę danych IBM DB2. "Wdrożony system SAP ERP to sprawdzone na rynku narzędzie do obsługi finansowej przedsiębiorstwa. Jest używany przez ponad 95% firm zbrojeniowych na świecie" - powiedziała dziennikarzom Anna Sieńko, szefowa IBM na Polskę i kraje bałtyckie.
Grupa Kapitałowa Bumar powstała w 2002 r. Obecna strategia rozwoju i restrukturyzacji firmy opiera się na zapisach rządowej strategii konsolidacji i wspierania rozwoju polskiego przemysłu obronnego w latach 2007-2012. Bumar sp. z o.o. jest czołowym polskim dostawcą i eksporterem uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego.
Struktura Bumaru
Narodowy koncern Bumar tworzą: Bumar sp. z o.o., która jest podmiotem dominującym w grupie oraz 40 spółek, w tym spółki zależne, stowarzyszone oraz spółki zagraniczne. W grupie Bumar 20 spółek to spółki polskiego przemysłu obronnego o specjalizacji radarowej, rakietowej i amunicyjnej, wozów bojowych oraz indywidualnego wyposażenia żołnierza.
Strukturę Grupy Bumar tworzą dwie produktowe podgrupy kapitałowe: Bumar Amunicja SA i Bumar Żołnierz SA oraz dwie dywizje: Bumar Elektronika i Bumar Ląd, które działają w formie konsorcjów. W strukturze Grupy Bumar funkcjonują również dwie spółki handlowe. Roczne przychody Bumaru to ponad 2 mld zł.
Komentarze (4)
Pokaż:
NajnowszePopularneNajstarszeTrzeba wprowadzać zmiany i dostosowywać się do obecnych trendów wiadomo diabeł tkwi w szczegółach
System trzeba usprawniać i aktualizować nic od razu nie jest doskonałe wiadomo to tak jak z wersjami różnego oprogramowania zawsze są poprawki do rzeczywistego działania
Poprawki są po to aby je wprowadzać
http://www.wb.com.pl/Firma,O-nas.html
Ludzie biznesowi nie powinni wprowadzać sztampowego amerykańskiego systemu, który w praktyce ograniczy kreatywność inżynierów i naukowców polskich w firmie i spowoduje odejście najlepszych do innych.
A biznesmeni odbierają nagrody pieniężne za połączenie i udane wdrożenie Sap ERP to widzę że tu jest sytuacja dokładnie tak jak przy stadionie narodowym !!! !! nie ważne jak działa ale wprowadzony = sukces
Zamiast nie przyjmować dyrektywy 81 (przez rząd) która otwiera rynek i stawia na równi w przetargach zagranicznych kolosów zbrojeniowych i nasze drobne firmy zbrojeniowe to się jeszcze dodatkowo osłabia te firmy wprowadzeniem nieskonsultowanego z inżynieryjno/produkcyjną rzeczywistością amerykańskiego systemu który wygeneruje koszty i komplikacje w życiu przedsiębiorstwa itd. to jest właśnie ograniczone myślenie biznesowe. Za połowę pieniędzy wydanych na SAP erp system wystarczyło by stworzyć grupę projektową biznesmenów zbrojeniowych - inżynierów zbrojeniowych- przedstawicieli wojska polskiego i polską firmę informatyczną skomponować warunki które teraz panują w Polsce do algorytmu systemu i stworzyć polski system - ale po co lepiej robić biznesowy blichtr osobiste kariery i wywalać pieniądze dla amerykanów a nie inwestować w swoje lepsze. Polak jednak jak historia pokazuje cały nie dba o swoje dobro narodowe tylko własny blichtr !!!