Od środy Grupa Lotos podwyższa ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 10 zł za tysiąc litrów i jednocześnie obniża cenę oleju napędowego do celów opałowych o 6 zł za tysiąc litrów - podało biuro prasowe spółki. Również PKN Orlen podwyższa ceny benzyn i obniża ceny diesla.

Jak poinformowało biuro, nie zmienia się cena oleju napędowego.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

PKN Orlen też podnosi ceny benzyny, obniża ceny oleju napędowego

PKN Orlen podnosi od środy hurtowe ceny benzyny o 11 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 3 zł za tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

To właściciele stacji paliw ostatecznie zdecydują o korekcie cen detalicznych - w przypadku benzyny może to być wzrost o 1 gr na litrze.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 488 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 555 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 506 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 686 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 21. podwyżka cen benzyny i 13. obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 16 razy, natomiast olej napędowy drożał 21.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 3 zł i wynosi 4 tys. 456 zł za tysiąc litrów.