Niemcom nie podoba się nasz program atomowy

autor: Janusz K. Kowalski20.02.2012, 07:15; Aktualizacja: 20.02.2012, 10:08

Berlin skarży w Komisji Europejskiej polski program energetyki jądrowej. Zainteresowane strony mogą jednak pozostać przy swoich racjach – wynika z wypowiedzi Guenthera Oettingera, komisarza ds. energii UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Noan(2012-02-20 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Niemcy budowali swoje atomówki, to nas o zdanie nie pytali.

    Odpowiedz
  • ny(2012-02-20 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    POLSKA to niepodlegly kraj i Niemcy musza o tym pamietac-a my wiemy ze to potega gospodarcza.

    Odpowiedz
  • wjw(2012-02-20 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    A więc wojna ?

    Odpowiedz
  • Piotrek(2012-02-20 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    atomówkę winni postawić za Przemyślem, bo zazwyczaj jak wieje to wieje z zachodu, więc jak pierdyknie, to my tego nie powąchamy. Być może to brutalne rozumowanie, ale kogo to ...

    Odpowiedz
  • MK(2012-02-20 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    a kogo obchodziły Nasze racje przy budowie rurociągu ... węgiel źle, atom źle, łupki źle, wiatru mamy co kot napłakał, a słonecznych dni to lepiej nie mówić ... więc najlepiej kupowac energię z Czech, Francji i Rosji. Nie dajmy się zwariować tej całej ekologii bo za chwilę w rozwoju będziemy za Afryką (Azja i Ameryki już nasz wyprzedzają.

    Odpowiedz
  • T72(2012-02-20 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Nie indyczcie się zaraz!Niemcy likwidują swoje elektrownie atomowe bo przekształcają swoją energetykę na bardziej bezpieczną i przyjazną środowisku.Do 2035 roku Niemcy będą pozyskiwać 60% energii z elektrowni wiatrowych,słonecznych i innych.Niemcy chcą nas przestrzec,pokazać ze są inne alternatywne zródła energii.Uczmy się od mądrzejszych to nam wszystkim wyjdzie na zdrowie!!!

    Odpowiedz
  • dc(2012-02-20 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    A czy Niemcom podoba się plan budowy przez Aleksandra Ł. elektrowni atomowej przy granicy z Polską , a rosyjskiej w obwodzie kaliningradzkim !? Ciekawe , że te elektrownie będą w tej samej odległości co polskie , ale tu Niemcy dziwnym trafem nabrali "wody w usta" Czyżby jeszcze tak dobrze pamię tali rok 1944 - 1945 ?

    Odpowiedz
  • g(2012-02-20 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem "musimy mieć przynajmniej jedną atomówkę, by liczyć się w europie i na świecie. Sprawa prosta ten kto ma atomówkę ten może uzdatnić uran i zbudować bombę atomową. A na niezależnego silnego rywala i równego sobie Niemcy i inne kraje które atom oczywiście mają, pozwolić nie chcą. Bo panuje tam bardzo archaiczny stereotyp, że oni panowie świata a reszta musi być trochę niżej. Przykładowe Niemcy panicznie boją się równego partnerstwa w biznesie. Czyżby jeszcze do tego nie dojrzeli? Tylko złupić i okraść inne narody na wojnach a potem o sobie mówić my pany, bo my mamy? Nic by nie mieli gdyby zabrano im całe złoto po wojnie. Prosta sprawa Germany obecnie mają po stanach największe rezerwy tego kruszca. To czyni ich pieniądz silnym, bez tego żarliby trawę jak w koreii, bo w moim odczuciu to jest naród brudny próżny i leniwy."

    Odpowiedz
  • g(2012-02-20 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    T72 nie bardzo wiesz o co chodzi. W polityce i biznesie ekologia to tylko pies do szczucia. Zobacz Chiny, Stany, Niemcy tak naprawdę oni mają w d.głęboko ekologię, liczy się przemysł i kasa. Tu chodzi o dominację, bo te narody jeszcze nie nauczyły się żyć na równi.

    Odpowiedz
  • rodak(2012-02-20 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    LOBBY GAZPROMU!!!
    jak widac aktywnie działaja rosjanie.

    Odpowiedz
  • Ale do Kaliningradu już nic nie mają(2012-02-20 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    100km dalej od polskiej lokalizacji atomówki ... elektrowwnię buduja Rosjanie,,ale te sa OK

    Odpowiedz
  • pomorzanin(2012-02-20 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli budować atomówkę to w pobliżu Warszawy, wówczas dopiero uwierzę władzy że działanie elektrowni jest CAŁKOWICIE BEZPIECZNE...

    Odpowiedz
  • Polacy to strachliwy Naród(2012-02-20 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    Malenka Litwa by ich olala

    Odpowiedz
  • SmartGrid(2012-02-21 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    9

    Drogi G - China maja i nie maja ekologie w d. Z jednej strony z 10 najbardziej zanieczyszczonych miast to miasta chińskie z drugiej Chiny są liderem w inwestycjach w OZE, a za moment będą liderem siły wytwórczej, już teraz zbliżają się by 20% energii pokrywały źródła z OZE. USA podobnie, dla nich OZE i alternatywne źródła to szansa na niezależność od krajów arabskich, poza tym w źródłach kopalnianych rośnie konkurencja (prócz Chin, Indie, kraje dalekiego wschodu, itd), dla USA to nie bajki tylko "real polityk". Co do Niemiec to instalacje atomowe przekształcą na produkcje wodoru na potrzeby np: transportu.

    Odpowiedz
  • Popatrzmy z Ich punktu widzenia...(2012-02-21 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    My też byśmy woleli by na Białorusi czy Ukrainie mieszkali spolegliwy tubylcy nie kalajacy przyrody przemysłem.

    ...By tam rosły wyłącznie ładne lasy... By mieszkańcy trudnili się co najwyżej rzemiosłem i wytwórczością ludową, ...a mieszkanki tych ziem pchały nam się na kolana.

    Odpowiedz
  • SmartGrid(2012-02-21 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Do zwolenników atomówek drodzy moi budowa została przesunięta z 2020 do 2025, a my już dziś potrzebujemy mocy, gdyby nie kryzys w Polsce już by dochodziło do blackoutów, atomówki nie zbudujemy w tak krótkim czasie i nie wykształcimy specjalistów, jedyna szansa to OZE albo kupowanie energii zewnątrz.

    Odpowiedz