Tak będzie wyglądał budżet państwa na 2012 rok

autor: Beata Tomaszkiewicz, Grzegorz Osiecki06.12.2011, 06:04; Aktualizacja: 06.12.2011, 08:19

Resort finansów skorygował budżet na przyszły rok. Dziś projekt ustawy ponownie ma przyjąć rząd. Budżet oparto na prognozie wzrostu PKB w przyszłym roku o 2,5 proc. Resort finansów utrzymał deficyt 35 mld złotych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • MONPOLSKI(2012-02-19 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ten rząd to banda niedołuków nieumieją tak rozplanować by Polska bo oto tu chodzi rozwijała się w takim tępie by dogonić Europe.KRYZYSU NIEMA !!! a oni wydają setki milionów naszych pieniędzy na własne widzimisie

    Odpowiedz
  • Emeryt niemundurowy(2011-12-16 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 10 - malta z IP: 83.16.155.* (2011-12-06 12:23)
    Wyjście jest proste - TY PRZEŻRESZ EMERYTURY SWOICH DZIECI!

    Do: 14: Andrzej z IP: 31.6.238.* (2011-12-06 16:08)
    Zajrzyj do encykopedii "szanowny panie" sprawdź CO TO JEST WALORYZACJA, na czym polega i do czego służy.

    Do: 22: stary z IP: 89.76.166.* (2011-12-10 17:12)
    Ja wspieram SWOIMI PIENIĘDZMI tych, którzy WEDŁUG MNIE powinni uzyskać wsparcie, a Ty stary i Tusk też wspierajcie kogo chcecie, ale TEŻ SWOIMI WŁASNYMI PIENIĘDZMI, a NIE CUDZYMI! Takich mądrali to wszędzie pełno. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • JAN(2011-12-11 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Waloryzacja kwotowa emerytur to hańba. Po równo już było. KOMUNA WRACA.

    Odpowiedz
  • mala(2011-12-10 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    Lepsza waloryzacja 4,8%, ale przeliczona będzie na kwotę. Skorzystają z niej, niestety, tylko Ci, którzy zwolnili się z pracy przed 1 października 2011 r i jednocześnie pobierają pobory i mają zawieszone świadczenie na okres 18 miesięcy, pozostałych nie będzie w ogóle dotyczyła. Lepsze to, niż nic.

    Odpowiedz
  • stary(2011-12-10 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    w czasie kryzysu zamożni emeryci powinni solidarnie wspomóc tych biedniejszych.
    Panie premierze miliony emerytów popierają pana odwagi !

    Odpowiedz
  • Emeryt z zasadami(2011-12-06 19:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli to prawda, że rzad Tuska Donalda chce zrównać wszystkim emerytury do tej, jaką otrzymuje Jaruzelski Wojciech, to ja dobrowolnie REZYGNUJĘ.

    Odpowiedz
  • anka(2011-12-06 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Być może nie przewidywał rekordowo wysokiego wskaźnika (7,56%), który musi uwzględnić rząd przy waloryzacji rent i emerytur w marcu 2012

    Odpowiedz
  • ewer(2011-12-06 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Pielęgniarko najpierw policz,pożniej pisz.W twoim przypadku 4,8% waloryzacji to 60 zł.Boni chciał Ci dać 40-50,czyli chciał
    Cię okraść.Warto czasami policzyć.

    Odpowiedz
  • rewizor(2011-12-06 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    A ile to zaoszczędzimy na administracji rządowej bo ciągle słyszymy-musimy.Czy będzie jak zwykle-musicie bo o cięciach cisza a jak życie pokazuje to wydatek na RM,PREZYDENTA,KANCELARIA SEJMU.wzrośnie.Posłowie po 500 zł.podwyżki JUŻ dostali

    Odpowiedz
  • ewer(2011-12-06 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Andrzeju,waloryzacja kwotowa nigdy nie powinna ,jak piszesz-obowiązywać.
    Lenin juz dawno zmarł,a i za jego dyktatury nie było równo.
    Myślę,że nie jesteś jednym z 55tys. rencistów socjalnych,zwanych smakoszami tanich trunków,bo im napewno pasowałby Twój pomysł.
    TK już orzekał w temacie,a łamanie prawa jest przestępstwem,którego popełnienie wiąże się z odsiadka w miejcu odosobnienia.

    Odpowiedz
  • pielęgniarka(2011-12-06 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    służyłam chorym w szpitalu przed 35 lat, mam emerytury 1200 zl netto a teraz gdy tusk dał mi nadzieję na kwotową waloryzację to znowu slyszę krzyki, że mi się nie należy!!! najlepiej dobijać biednych i chorych, czyż nie dobija się koni?

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-12-06 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest mój komętarz.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-12-06 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    KOCHANI waloryzacja kwotowa już dawno powinna obowiązywać nie przesadzać z tym przepracowaniem kto tak pisze nie jest szczery.

    Odpowiedz
  • GDAŃSK EMERyt(2011-12-06 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    NAM EMERYTOM 4% A BELFROM PO 7% ZA NIERÓBSTWO OBIBOSTWO DARMOZJADOM HAŃBA ODRAZA I WSTYD

    Odpowiedz
  • Obecni emeryci(2011-12-06 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    Obecni emeryci ponosza najwieksze obciazenia z tytulu realizacji zasad neoliberalizmu w Polsce.
    Najwyzszy czas odejsc od projektow reformy emerytalnej i zdrowotnej zaproponowanej swego czasu przez Bank Swiatowy.

    Odpowiedz
  • Alicja(2011-12-06 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Malta w Kobiezynie jest taki ośrodek tam mogliby postawić odpowiednią diagnoze na twoje brednie.
    Emeryci to najbardziej wykorzystywana grupa w Polsce,ceny wzrosły srednio 20 % piszę o zywności,lekach,nosnikach energii a wzrost emerytur 4,8 % to kpina.
    Bełkot o waloryzacji kwotowej jest już chyba poza kwestią.

    Odpowiedz
  • malta(2011-12-06 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    skoro cały naród ma ponosić brzemię kryzysu to emeryci i renciści też. nie może byc tak ,że ci co obecnie pracuja na siebie i emerytury obecnych emerytów zachowaja nienaruszalność swoich dochodów a pracujacy nie dość ,że maja wydłużonu czas pracy do emerytury to jeszcze poniosa wszytkie konsekwencje kryzysu.Skoro pracujacy musza pracować na swoje emerytury dłużej to obniżmy o 1/3 emerytury tzw. ,,wcześniejszym emerytom,, ,którzy znacznie wcześniej przeszli na NIEZAPRACWANE PRZEZ SIEBIE EMERYTURY. cZYLI ZMIEJSZONE ŚWIDCZENIA POWINNI POBIERAĆ CI CO NIE PRACOWALI DO 60 CZY 65 ROKU ŻYCIA. Kiedy ja rozpoczęłam prace kobiety pracowały do 55 roku życia a mężczyżni do 60 roku życia. Dzisiaj mam skończone 50 lat i 30 lat pracy i zamiast do 55 lat to musze do 61 lat pracować A w klejnych rządach może sie okazać ,że kolejny raz wydłużą wiek emerytalny do 70 roku życia i tym sposobem mimo ,że z 40 latnim stażem NIGDY nie otrzymam wypracowanej emerytury . Ale przeżra ja obecni emeryci ,którzy na nią nie pracowali.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-12-06 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    A o inflacji cisza czyli Rostowski dalej prowadzi kreatywną księgowość.
    Zmarnujemy kolejne cztery lata z takimi finansowymi błaznami.

    Odpowiedz
  • siara(2011-12-06 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    a trzeba było pić wódę, lać żonę i dzieci, nie pracować, załatwić sobie ręcine a teraz kwotowo dostawać tyle co tzw. "normalni ludzie"

    Odpowiedz
  • jachta(2011-12-06 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jak długo jeszcze ten rząd ma zamiar okradać swój biedny naród i go ogłupiać.PKB dla narodu a nie władzy!Prawo równe dla wszystkich bez wyjątku!!!

    Odpowiedz