W dzisiejszym świecie konkurencji między bankami oferta jednego uniwersalnego konta to za mało. Co więcej, nawet zwykłe, ale w pełni darmowe konto może nie wystarczyć żeby przyciągnąć uwagę wymagającego klienta, a zwłaszcza klientki. Okazuje się, ze banki przygotowują produkty specjalnie dla kobiet.

Często mamy do czynienia z rozbudowaną ofertą produktową w postaci sprofilowanych kont, kart kredytowych i debetowych oraz programów partnerskich. Jeśli Twoje obecne konto to dla Ciebie za mało i oczekujesz czegoś więcej – sprawdź na co możesz liczyć u konkurencji!

Konta na obcasach…

Jednym z najważniejszych produktów bankowych, który często jest produktem pierwszego wyboru, jest konto osobiste. Dla osób nie mających wygórowanych oczekiwań dobrym wyborem może być darmowe konto internetowe np. mKonto (mBank) czy dbNET (Deutsche Bank). Jednak osoby, które oczekują czegoś więcej powinny zapoznać się z kontami takich banków jak BZ WBK, Bank Millennium, Alior Bank czy Toyota Bank. Czemu akurat z tymi kontami? Bo z nimi zakupy będą o wiele przyjemniejsze dzięki oferowanym zwrotom i programom lojalnościowym. Chociaż tylko jedno z nich jest kierowane wyłącznie do kobiet – „Konto na obcasach” BZ WBK.

Z „Konta na obcasach” oferowanego przez BZ WBK możemy korzystać bezpłatnie przy minimalnych wpływach rzędu 1 000 zł miesięcznie. Bezpłatne jest korzystanie ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Dodatkowo przez pierwsze pół roku mamy do dyspozycji darmowe ubezpieczenie typu assistance na trzech płaszczyznach:
• Medical (całodobowa pomoc medyczna w razie nagłej potrzeby),
• Home (pomoc np. hydraulika, ślusarza),
• Car (pomoc w naprawie auta, holowaniu).


Co więcej, płacąc kartą dołączoną do konta możemy albo zbierać punkty PayBack bądź otrzymywać 1% zwrotu za każdy zakup dokonany za jej pośrednictwem. Zdecydowaną wadą tego konta jest brak darmowych przelewów internetowych – kosztują one 50 groszy.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę Banku Millennium. Ma on w swojej ofercie wiele kont i w praktycznie każdym z nich możemy uczestniczyć w rozbudowanym programie rabatowym „Inspiracje”, który obejmuje ponad 2000 sklepów i usług na terenie całego kraju. Dodatkowo, jeśli wybierzemy „Dobre Konto” możemy liczyć na zwrot 3% kwoty wydawanej na zakupy na stacjach paliw, supermarketach i w sklepach spożywczych na terenie całego kraju.

Wyszczególnione wszystkie najciekawsze oferty znajdziesz w tabelce poniżej.

Konta dla kobiet
Bank (nazwa konta) Zalety Wady i wymagania
BZ WBK (Konto na Obcasach) :: 0 zł za: konto przy wpływach 1000 zł mies., korzystanie z bankomatów na terenie Polski, pakiet ubezpieczeń typu assistance przez pierwsze 6 miesięcy :: zwrot 1% zakupów dokonywanych za pomocą karty lub możliwość zbierania punktów w programie PayBack :: 0,50 zł za przelewy przez Internet; :: 7 zł za konto przy wpływach niższych niż 1000 zł mies.; :: 5 zł za ubezpieczenie po darmowym okresie 6 miesięcy
Bank Millennium (Dobre konto) :: 0 zł za konto 1000 zł mies.; :: zwrot 3% wydatków na zakupy na stacjach paliw i w sklepach spożywczych; :: Możliwość uczestnictwa w rozbudowanym programie rabatowym "Inspiracje" z atrakcyjnymi zniżkami w 2000 punktach usługowych w kraju :: 7 zł za konto przy wpływach niższych niż 1000 zł mies.; :: Maksymalny zwrot z tytułu wydatków (3%) nie może wynieść więcej niż 50 zł mies.
Alior Bank (Konto Zakupowe) :: CashBack 1% – Bank zwraca 1% od każdej transakcji bezgotówkowej i płatności internetowej wykonanej kartą; :: Wysoko oprocentowana lokata nocna powiązana z rachunkiem - 4%; :: 0 zł za pakiet "Pomocni Fachowcy" :: 7 zł mies. za prowadzenie rachunku; :: 5 zł mies. Za: kartę debetową 5 zł, wypłaty z bankomatów nie należących do Alior Banku bądź sieci Cash4you;
Toyota Bank (Konto Osobiste) :: Zwrot nawet 4% wydatków na zakupy; :: Oprocentowanie konta 2,75%; :: 2,5 zł mies. za kartę bankomatową; :: 4,5 zł za czwartą i kolejne wypłaty z bankomatów

Płać kartą, bo warto
Wybór jeśli chodzi o sprofilowane konta osobiste jest mały. Znacznie lepiej przedstawia się sytuacja w przypadku kart kredytowych. Co więcej, są i takie karty, które zdecydowanie się opłacają i można je polecić z czystym sumieniem, zwłaszcza jeśli często dokonujemy zakupów w sklepach odzieżowych wybranych marek.
Dla kobiet specjalnie „skrojone” są karty kredytowe Polbanku, Banku Millenium oraz CitiBanku. Dodatkowo ciekawe programy rabatowe mają również Bank Credit Agricole, mBank a także BNP Paribas. Warto tutaj zwrócić uwagę, że mogą występować pewne różnice w dostępności ofert z programów pomiędzy różnymi województwami czy miastami. Na co można liczyć? Cóż, banki chętnie reklamują się hasłami „Zniżki nawet do 50/70%” jednak z reguły są to rabaty w wysokości 5-10%, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca, sklepy, usługi, z których najczęściej się korzysta.

Korzystasz z karty kredytowej? Sprawdź czy możesz zmienić ją na lepszą!

Zestawienie kart kredytowych wraz z wyszczególnionymi najważniejszymi założeniami programów rabatowych zawiera poniższa tabelka:

Karty kredytowe dla kobiet
Bank (karta kredytowa) Program rabatowy
Polbank (Karta Uniq) Zniżki i promocje w sklepach: Aldo, Bodique, Dune, Esprit, Mexx, New Look, Peacocks, River Island, Spring oraz Wallis. Pakiet powitalny w postaci kuponów o wartości 1 000 zł • dodatkowe 5% rabatu na produkty przecenione • dodatkowe 5% rabatu przy każdej promocji organizowanej w dowolnym sklepie, objętym programem • w ciągu dwóch kolejnych dni w każdym miesiącu w jednej z marek będzie obowiązywać oferta 3 za 2, w ramach której przy zakupie trzech produktów Uczestnik najtańszy produkt otrzyma za 1 grosz; • w dniu urodzin Uczestnika każda marka będzie udzielać rabatu w wysokości 20%, przy zakupie za określoną kwotę w poszczególnych markach Uczestnik otrzyma 5% rabatu na produkty w pełnej cenie; • dla Uczestników będą organizowane są specjalne akcje z wyjątkowymi rabatami' • 0 zł za wydanie karty w pierwszym roku • promocyjne oprocentowanie 18,9% przez pierwsze 6 miesięcy, a następnie 21,9%
Bank Millennium (Karta Impresja) Bank zwraca 5% wartości za zakupy dokonywane u wybranych partnerów - min. Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Smyk, Apart; Deichmann, Empik, Sony, Carrefour. Klient ma prawo uczestniczyć w programie rabatowym "Inspiracje" oferujące rabaty w 2000 sklepów, restauracji i usług na terenie kraju.
CitiBank (CitiBank Elle) Zniżki w ponad 4700 sklepach, domach mody, salonach kosmetycznych, butikach i restauracjach w całej Polsce. Ponadto klienci otrzymują oferty specjalne.

Banki wiedzą, czego pragną kobiety?

Oferta produktów dla kobiet jest całkiem rozbudowana. Najlepszą zdaje się mieć Bank Millennium gdzie możemy wybrać zarówno ciekawe konto osobiste jak i kartę kredytową ze zwrotami, a obydwa te produkty z dodatkowym programem rabatowym. Oczywiście, zanim się zdecydujemy na wybranie któregoś z produktów, warto przejrzeć dokładnie ofertę każdego z banków. W artykule nie sposób przytoczyć kilku tysięcy ofert rabatowych i porównać ich ze sobą. Każdy klient ma inne potrzeby, a już na pewno tak wymagający klient jak kobieta.