Na pewno nawet nie zdajesz sobie sprawy, że wiele banków posiada bogate programy rabatowe, za pomocą których możesz zaoszczędzić nieco pieniędzy. Czy sprawdziłeś już, jakie zniżki oferuje Ci twoja karta?

Banki zaostrzają konkurencję na polu programów rabatowych i specjalnych bonusów, jakie dołączają do swoich produktów. Ostatnio Credit Agricole (dawny Lukas Bank) rozpoczął poszerzanie oferty swojego programu. Dotychczas możemy w nim skorzystać ze zniżek w 4 000 placówek. Tymczasem docelowo ma on obsługiwać aż 10 000 punktów i stać się największym tego typu programem w Polsce. Podobne programy prowadzi wiele innych banków, np. mBank i BPH. W ofercie znajdziemy zarówno zniżki na pokoje w hotelach, wynajem samochodu osobowego, jak i rabat na ciuchy w najlepszych markowych sklepach w kraju.

Wybrane oferty banków i ich programów rabatowych
Bank Ilość punktów w których możemy uzyskać rabat Przykładowe rabaty
Bank BPH ok. 4 900 Intercars (części samochodowe) 10%, Park Wodny Tarnowskie Góry 10%
Citi Handlowy ok. 4 700 Prima-dent (gabinety stomatologiczne) od 5% do 70%, Troll (sklepy odzieżowe) 10%
Credit Agricole ok. 4 000 Dobrewina.pl 10%, salony muzyczne Riff 5%
mBank ok. 2 700 TOY Planet (sklepy z zabawkami) 10%, ZrobPrezent.pl (sklep z prezentami) 17%
Pekao SA ok. 1 200 Europcar (wynajem samochodów osobowych) do 15%, Gromada (hotele) do 20%Meritum paliwa

Meritum Bank proponuje swoim klientom Konto Zarabiające, charakteryzujące się darmowym prowadzeniem rachunku, darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i przelewami internetowymi. Do tego bank dodaje 4% zwrotu wydatków na paliwo (maksymalnie do 30 zł miesięcznie). Jak to wygląda? Załóżmy, że za litr płacimy 5,50 zł. Tankujemy cały bak – 50 litrów. I tak dwa razy w miesiącu. Rocznie oszczędzamy 264 zł. Maksymalnie w ciągu roku możemy otrzymać zwrot 360 zł. Jak to się przełoży na nasze realia? Możemy to sprawdzić przy pomocy kalkulatora na stronie Konta Zarabiającego w witrynie Meritum Banku.

Komunikacja z Citi

Miejska Karta Płatnicza Citibanku to niezwykła oferta na polskim rynku. Łączy w sobie cechy karty debetowej (lub kredytowej) i karty miejskiej. Mogą z niej w tej chwili korzystać mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. Z kartą bilet kosztuje nas o 10% lub, w przypadku dodatkowej karty kredytowej Miejska Karta Kredytowa, 20% mniej (tylko w Warszawie). Do tego otrzymamy zwrot 1% transakcji za wszelkie kupione bilety, jeśli ich zapłacimy za nie Miejską Kartą Kredytową. We Wrocławiu i Trójmieście możemy liczyć „tylko” na 10% zniżki.

Nie możesz się zdecydować jaką kartę wybrać? Sprawdź porównanie 45 ofert!

Płacisz w 97%

BZ WBK i Bank Millennium proponują swoim klientom zwrot części kwot wydanych przy pomocy karty debetowej. BZ WBK proponuje klientom używającym karty Visa Wydajesz&Zarabiasz, wydanej do konta o tej nazwie „powrót” 1% wydatków , zaś Bank Millennium zwraca aż 3% naszych wydatków dokonanych kartą wydaną do Dobrego Konta. W jego przypadku, do naszego portfela może „powrócić”nawet do 50 zł miesięcznie!

Wybierz zgodnie ze swoimi potrzebami

Jeśli zamierzasz korzystać z bogatej oferty rabatowej, zorientuj się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Być może, jeśli jest to jedna z przyczyn do zmiany rachunku osobistego, warto przyjrzeć się, z czego będziesz naprawdę korzystał. Jeśli dużo podróżujesz samochodem i ceny paliwa cię dobijają, warto zastanowić się nad propozycją Meritum. Korzystasz w stolicy z karty miejskiej – może warto przemyśleć ofertę Citi Handlowego? Zapoznaj się również z aktualnym porównaniem rachunków osobistych pod względem opłat i prowizji za ich prowadzenie – z pewnością pozwoli Ci to uniknąć kosztownych niespodzianek.