Banki zaostrzają konkurencję na polu programów rabatowych i specjalnych bonusów, jakie dołączają do swoich produktów. Ostatnio Credit Agricole (dawny Lukas Bank) rozpoczął poszerzanie oferty swojego programu. Dotychczas możemy w nim skorzystać ze zniżek w 4 000 placówek. Tymczasem docelowo ma on obsługiwać aż 10 000 punktów i stać się największym tego typu programem w Polsce. Podobne programy prowadzi wiele innych banków, np. mBank i BPH. W ofercie znajdziemy zarówno zniżki na pokoje w hotelach, wynajem samochodu osobowego, jak i rabat na ciuchy w najlepszych markowych sklepach w kraju.

Wybrane oferty banków i ich programów rabatowych
Bank
Ilość punktów w których możemy uzyskać rabat
Przykładowe rabaty
Bank BPH
ok. 4 900
Intercars (części samochodowe) 10%, Park Wodny Tarnowskie Góry 10%
Citi Handlowy
ok. 4 700
Prima-dent (gabinety stomatologiczne) od 5% do 70%, Troll (sklepy odzieżowe) 10%
Credit Agricole
ok. 4 000
Dobrewina.pl 10%,
salony muzyczne Riff 5%
mBank
ok. 2 700
TOY Planet (sklepy z zabawkami) 10%, ZrobPrezent.pl (sklep z prezentami) 17%
Pekao SA
ok. 1 200
Europcar (wynajem samochodów osobowych) do 15%, Gromada (hotele) do 20%

Meritum paliwa

Meritum Bank proponuje swoim klientom Konto Zarabiające, charakteryzujące się darmowym prowadzeniem rachunku, darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i przelewami internetowymi. Do tego bank dodaje 4% zwrotu wydatków na paliwo (maksymalnie do 30 zł miesięcznie). Jak to wygląda? Załóżmy, że za litr płacimy 5,50 zł. Tankujemy cały bak – 50 litrów. I tak dwa razy w miesiącu. Rocznie oszczędzamy 264 zł. Maksymalnie w ciągu roku możemy otrzymać zwrot 360 zł. Jak to się przełoży na nasze realia? Możemy to sprawdzić przy pomocy kalkulatora na stronie Konta Zarabiającego w witrynie Meritum Banku.

Komunikacja z Citi

Miejska Karta Płatnicza Citibanku to niezwykła oferta na polskim rynku. Łączy w sobie cechy karty debetowej (lub kredytowej) i karty miejskiej. Mogą z niej w tej chwili korzystać mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta. Z kartą bilet kosztuje nas o 10% lub, w przypadku dodatkowej karty kredytowej Miejska Karta Kredytowa, 20% mniej (tylko w Warszawie). Do tego otrzymamy zwrot 1% transakcji za wszelkie kupione bilety, jeśli ich zapłacimy za nie Miejską Kartą Kredytową. We Wrocławiu i Trójmieście możemy liczyć „tylko” na 10% zniżki.

Nie możesz się zdecydować jaką kartę wybrać? Sprawdź porównanie 45 ofert!

Płacisz w 97%

BZ WBK i Bank Millennium proponują swoim klientom zwrot części kwot wydanych przy pomocy karty debetowej. BZ WBK proponuje klientom używającym karty Visa Wydajesz&Zarabiasz, wydanej do konta o tej nazwie „powrót” 1% wydatków , zaś Bank Millennium zwraca aż 3% naszych wydatków dokonanych kartą wydaną do Dobrego Konta. W jego przypadku, do naszego portfela może „powrócić”nawet do 50 zł miesięcznie!

Wybierz zgodnie ze swoimi potrzebami

Jeśli zamierzasz korzystać z bogatej oferty rabatowej, zorientuj się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Być może, jeśli jest to jedna z przyczyn do zmiany rachunku osobistego, warto przyjrzeć się, z czego będziesz naprawdę korzystał. Jeśli dużo podróżujesz samochodem i ceny paliwa cię dobijają, warto zastanowić się nad propozycją Meritum. Korzystasz w stolicy z karty miejskiej – może warto przemyśleć ofertę Citi Handlowego? Zapoznaj się również z aktualnym porównaniem rachunków osobistych pod względem opłat i prowizji za ich prowadzenie – z pewnością pozwoli Ci to uniknąć kosztownych niespodzianek.