Vienna Insurance Group nie musi zdobywać nowego kapitału poprzez emisję nowych akcji jeśli zdecyduje się na kupno polskiego ubezpieczyciela z belgijskiej grupy finansowej KBC – oświadczył Guenter Geyer, szef austriackiego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ta największa w regionie Europy Wschodniej firma ubezpieczeniowa ma do dyspozycji 1,5 mld euro, które może wydać na akwizycje bez potrzeby pozyskiwania nowych funduszy na rynkach kapitałowych – podkreślił Geyer w rozmowie z dziennikarzami w Wiedniu. Vienna Insurance, jak zaznaczył, jest zainteresowana aukcją o Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta – relacjonuje agencja Bloomberg.

W regionie nie ma zbyt wiele szans na kupno aktywów. A taką jest Warta w Polsce, gdzie biznes ubezpieczeń majątkowych i odszkodowawczych szczególnie pasuje do portfela firmy – dowodził szef Vienna Insurance.

Geyer przyznał, że jeszcze nie miał możliwości zapoznania się z księgami Warty, ale ma nadzieję, iz procedura badania sytuacji finansowej firmy, due diligence, rozpocznie się jeszcze pod koniec tego roku. Jego zdaniem byłoby istotne, aby produkty Warty mogły nadal być oferowane w oddziałach Kredyt Banku, który będzie sprzedawany przez belgijską grupę KBC w odrębnym przetargu.

Reklama