Jest szansa, że przed końcem tego sezonu budowlanego zostanie położona pierwsza warstwa asfaltu na odcinkach autostrady A2, na których wcześniej prace prowadził chiński Covec - powiedział w piątek minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Wierzy, że A2 będzie przejezdna przed Euro 2012.

"Wiem, ze bardzo zaawansowane są prace na trzech odcinkach. Tam układa się już masę asfaltową. Prawdopodobnie do końca tego sezonu budowlanego masa zostanie położona na całej długości tych odcinków. Wróciły prace na docinkach, które wcześniej wykonywane były przez chiński koncern Covec. Tam prace związane są jeszcze z robotami ziemnymi, ale powstają także konstrukcje mostowe i wiadukty. Jest szansa, że przed końcem sezonu budowlanego zostanie położona pierwsza warstwa masy asfaltowej. Wszystko będzie zależało od pogody" - powiedział dziennikarzom podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Dodał, że wiele będzie też zależało od organizacji pracy. "Wiem, że prace trwają 24 godziny na dobę. To jest powód do optymizmu. Wierzę, że zapewnimy przejezdność przed Euro 2012" - powiedział minister infrastruktury.